31.7.09

Müzikli La Fontaine Masalları

Yazan: Damat Ferit | 31.7.09 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Müzikli La Fontaine Masalları

Şimdi hep beraber çocukluğumuza dönüyoruz. Dönüyoruzzz.. dönüyoruz.. döndük.. dönmeyenler de dönsün.. dönn :))) La Fontaine'den Masalları hatırladık değil mi? Dönmeden önce de hatırlıyorum ben zaten demeyin, dönünce daha güzel oluyor, eski aşklarınızı da hatırlarsınız belki, bir taşla iki kuş:))) Ama konumuz bu değil malesef:) Hep aşk meşk olmaz lan:))


Ben küçükken benim bir kasedim vardı. Adı Müzikli La Fontaine Masalları. Dönüp dolaşıp dinlerdim ben bunu. Bilinen masal kasetlerinde farklı bu. Öyle sadece masal yok, içinde müziklerle eşlik edilmiş, orjinal bir kaset:)) Hikaye hayvanların ağzından anlatlıyor bunda süper:)) İnternette aradım taradım, yok anam yok bulamadım, salak salak nomral masal kayıtlarına ulaştım. Lanet ettim:)

Bu kasedi evde dün sağı solu karıştırırken buldum. Birden hatıralar gözümde canlandı, kederlendim açtım bir 70 lik:))) huhe:D Yok açmadım açsamıydım ki:)) Kasedi bir dinledim ah ulan nerde şimdi o eski masallar:)) Size de dinletmek istiyorum ama kasede kayıtlı bu meret, bunu bilgisayar ortamına nasıl aktaracağım herhangi bir bilgim yok:))Ama kasedin fotoğrafını çektim sizin için yukarda görüyorsunuz:)) Ayrıca La Fontaine'den masalları buradan indirebilirsiniz:)) Çocuklarınza okuyun analar babalar:)))

Bu kasetten başka olan var mı varsa toplaşalım beraber La Fontaine dinleyeyim:))) hehhe:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 6 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Benim hiiiiç Lafontenim olmadı biliyor musunnnnn ama ben de döndüm çocukluğuma öyl eçok eskilere dönemedim ortaokula kadar gidebilrdim çarklar takıldı orda bi kitap serisi buldum dur bari ben de onu araştırayım ,yaw ne işler açtın baçıma durduk yerde şurda ne güzel gazete okuyor çay içiyordum offf beee

 2. Hehhe:)) olmadı mı hiç, çok şey kaybetmişin bence:))) hehe:D kitap serisi ortaokul olduğuna göre cin ali veya Ayşegül değildir:) ne olabilir ki, çaya devam ben de içiyorum:))

 3. biraz araştırdım o kitapları güncellerini buldum ama ilk okuduğumu arıyorum senin yüzünden takıldım ne munzur bişesin yaa aaaa

  Kendi maceranı kendin seç gibi bişeydi,kitabı okumaya başlıyorsun birkaç sayfa sonra bir karar vermen gerekiyor oaya göre senin kararına göre seni bir sayfaya yönlendiriyor ve kararına göre hikaye yön alıp gelişiyor böle bişeydi yani :)

 4. Aynı kasetten vardı bende de :)) Geceleri koyardım dinleyerek uyurdum :)) Çok zevkliydi,hatta bir masal var çok iyi hatırlıyorum,bir fare yakalıyor aslan,fare bir gün işin düşer bana öldürme beni gibi bişey söylüyor :D ertesi gün aslan avcıların eline düşüyor ve kahramanımız fare dişleriyle ağdan kurtarıyor aslanımızı :DD

  Buda böyle bi anı işte.. :PP

 5. uzmanamator, vayy ne garip bir kitapmış o:))) hehe:D anladğım kadarıyla sana seçenkeler sunuyor sen onu seçiyorsun hımm:))) ara ara bulunca haber ver bana ama hehe:)))

  Angelica sende de mi var olele:))) Evet evet :)) Sen de bu güzelim kasedi dinleyenlerdensin, şanslı kişi:)))

 6. benim de olmadı hiç lafontenim falan yaa.. annem bize dönderip aktarıp bi kibritçi kızı anlatırdı kırk yılda bir, o kadar.. ot gibi geçmiş çocukluğum yahu:D bi de, kasetteki kaydı bilgisayara şöyle aktarabilirsin belki: aç teybi sesini biraz, telefonunun ya da bilgisayarının ses kaydedicisine dinlet, sonra da bloga ekle:P hadi hayırlı traşlar.


Leave a Reply