9.7.09

Heidi ye ne oldu ki kötü yola mı düştü yoksa

Yazı: Heidi ye ne oldu ki kötü yola mı düştü yoksa

Ne oldu ki bu Heidi'ye. Kötü yola mı düştü yoksa anam::)) Çok kötüyüm düşerse düşsün sevmiyordum zaten Heidi'yi.:) Bir insan evladı bu kadar poliyana olamaz ki. O poliyana da ne kolpa bir karekterdir. Heidi'de onun gibi. Ayy ne güzel herşey , iyilik meleği mübarek. Çocukluğumuzu öldürdünüz lan bunlarla. Şimdiki gençlerin ruh sağlıkları bozuk olmasının nedeni bu çizgi filmler:))

Yıllarca dağlar kızı reyhanı bize Heidi diye yutturdular. Bir de müziği var bunun. Lalalaylii lalay lii :)) huhehe:D Yok lan seviyorum müziğini bir onu seviyorum valla:D Bu heidi az değil aslında olayın aslı şöyle aslında yıllarca kandırdılar bizleri:)) Böyle bir flulaşr ortaaammm:)))


Önce dedesini yanına bırakırlar bunu Alplere yani bizim toroslar gibi bir yer burası böylee karlar falan var dağlarda, havadar bir yer:)) Heidi burda keçileri otlatır falan. Dedesine dede ne Peter ile gezmeye gidiyorum der çıkar. Zavallı Peter'e bir an olsun vermez alçak, onun gözü yükseklerdedir. Peter'e gösterir ama elletmez. Vicdansız Heidi.

Sonra bildiğiniz gibi Heidi'nin yaptkları kulağına gelen teyzesi, onu belki hak yolunu bulur diye alır yeniden Frankfurt'a götürür. Orda belki bayan Rottenmeier'in dsiplini sayesinde bu fingidekliklerini azaltır yola gelir diye düşünmüştür. Ama ama bu Heidi orda da rahat durmaz köyden indir şehire misali gözleri daha da açılır. Artık hem gösterip hem ellettirmeye başlamıştır. Olan yine bizim Peter'e oldu tabi. Ona da çok acıyorum lan hue:))

Ama kaynaklar bunu bayan rottenmeier'in cehennem gibi baskısı olarak anlatmış yanıltmıştır bizi. O baskı Heidi'nin densizliklerini önelemek içinmiş. Ben de bilmiyordum yıllarda aldattılar bizi. Hatta Orhan baba, müslüm baba dinlermi şgibi gösterip alttan Britney Sipırss dinlediği bile söyleniyor.:))) Heidi Frankfurt'ta yemediği nane, pişirmediği mercimek kalmayınca, ben dedemi özledim gösterip ama elletmediğim Peter'i özledim diyerek Alp'lere geri döner bir şekilde...

Yaa böyle işte. Her gösterilene inanmayın. Her yazlana da inanmayın:))) huhe:D Tüm bunlara rağmen Heidi'yi ben yine de eski temiz haliyle hatırlamak istiyorum lala lli lalalaiiil:))))Senin için müziğini de koydum, hipnotize edici bir etikisi var bunun:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 14 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. yahu nettin benim caaanım minicik elma yanaklı heidi mi..
  hem bi kere o şarkının aslı şöyle
  haydiii laynüfersincıbörgre...

  ya şarkı böyle nasıl okuyamadın değil mi :D

 2. huhe:)) hayallerinizi darmadağın ettim amacım buydu zaten:))) o ne dir yaa hley lüfersin çiğ börek" huhehe:D

 3. valla kim heidi dese aklıma gelio almanca öğrenmeyi sırf bu şarkıda ne diyo anlamak için isterdim, kaideli söylemek lazım ama öyle düzyazı şeklinde olmaz
  haaaydiii laayyynüfersincıböörrrgreeee ....

 4. Şarkı sözlerini bul ekşi de vardır ordan takip et bakaım ne olacak huheh:)) ben azıııcıkk almanca biliyorum ama :)))

 5. Ayy müziğe koptum :))

  HAfızamda zerre gadder bir yir muhafaza ediyormuş :)) Hatırlamama yardımcı oldi :Pp

 6. huhh:))) müzik güzel yaa:)) alpler canlanıyor insanın gözünün önünden müziği dinleyince huhe:)) :O :D

 7. ayyyyyyy aptal gibi sırıtıyorum şu müziği dinlerken şimdiii...sen çok yaşa emi ferittt:))

 8. Muzigi tamamen unutmusken bi anda 7 yasina dondum...sese bagli hafiza ne acaip! Cok da guldum bu arada yaziya ama, Heidi'ye gicik olsam da Pollyanna'yi severim niyeyse..

 9. ben hiç izlemedim o heidi denen yaratığı, o yüzden yazdıklarını "anladıysam arap olayım" diyen bir fransız şeklinde okudum.. ama çok acımasız geldi bana yine de ya, "Zavallı Peter'e bir an olsun vermez alçak" bu ne demek abi?? neyi vermiyo ne demek istiyosun sen ahahahahaha :D

 10. Yesari, evet ben çok yaşayım evet evet:)))

  eliza Dooolittle herkes unutmuş bu Heidiyi yahu, gerçek yüzüyle hatırrlattım size :))) Poliyana daha kötü ya tam kolpa o:)))

  bi dosttt ne kadar şanslısın sen öyle yaa:))keşke ben de hiç izlemeseydim derin izler bıraktı ben e bu heidi:)))

 11. asudhuahdu dinledim müziği o son kısmında lalalalilahaalilii diye ağıt yakıyo ya, orda kitlendim kaldım bilg.a
  alemsin damat:D süper bi yazı bu...

 12. ugenist:))) huhe sen de süpersin öyle misin:)))

 13. Dağlar kızı Reyhan, dağlar kızı Heidi...Dedesinin kaynattığı sütün içine elindeki peyniri düşürüp de ilk kaşar peynirini bulan kız...Hayallerimizi yıktın be arkadaş.Sevgiler.

 14. sufi herkesinki yıktım dağıttım darmaduman ettim :))) aslında o kaşar peyniri marketten almıştı orda da yemişlerdi bizi:)) huhe:))


Leave a Reply