15.7.09

Evde kendimiz!

Yazan: bi dost | 15.7.09 | Kategori: , , |
Yazı: Evde kendimiz!

selam blog manyakları. hadi sizinle blog tanıtmaca oynayalım. var mısınız yok musunuz?? "kutumda küçük hissedeeyom, o yüzden varım!" dediğinizi duyar gibi olduğum içün, başlayalım o zaman diyorum. önce ben!

bunu yapmayı uzun zamandır istiyordum aslında, çünkü acayip sevdiğim ve -her nedense- fazla izleyicisi olmayan bir blog bu, kıyıda köşede kalmış cevherlerden. ama kendi blogumun öyle bir konsepti olmadığı için yapamamıştım, şimdi fırsat bu fırsat diyip atlamalıyım diye düşündüm. iyi etmişim dimi? sağolun, varolun..

blogumuzun ismi, "Evde kendimiz!". 6 adet garip görünümlü, 2 adet ise görüntüsü hakkında fikir sahibi olmadığımız genç yazara sahip. ki onlar; depik, düşişleribakanı, AOE, delimezar, yandanyemişsirwinston, marvadam, cembaba ve stephan appiah. mizah yapıyor adamlar, ve "yapıyorlar" yani.. bazı yazılarında yüzünüzde hafif bir tebessüm oluştuğu gibi, bazılarında ise tabiri caiz ise anıra anıra gülüyorsunuz.

bu blogu nerden bulduğuma gelirsek.. yine bir blogcu arkadaşımla sohbet ediyoruz günün birinde, kendisi bana blog yaz diyenlerden biri olduğu halde, bi tane yazdığımı beğenmez!! burdan ona ve almanya'daki halama, fransa'daki teyzeme selam gönderiyorum. neyse işte, bi kaç blog adı verdi, "oku da gözün mizah görsün, örnek al" dedi ve Evde kendimiz! de bunlardan biriydi.

arkadaşıma güvenerek, blogu pek de incelemeden izlemeye aldım. asla pişman olmadım, utandırmadılar gerçekten. (bunu söylüyorum ki siz de bana güvenerek izlemeye alın ve pişman olmayın:P) (hayır yani benim bi çıkarım yok bundan, ister alın ister almayın ama gülmek istiyorsanız alırsınız banane kardeşim Allah Allah)

benim favori yazılarım arasında, "Böyle söyleyince daha bi' şey oluyo: ....." serisi var mesela. eş anlamlı iki kelimeyi ya da aynı nesneye verilen iki ismi kaşılaştırıp bu konu üzerinde tahliller, analizler yapıyorlar. neden bir kesim tarafından öyle, diğer kesin tarafından başka türlü söylendiğini geniş kapsamlı bir incelemeye tabi tutuyorlar :P çok da güzel oluyor:)

lafı uzatmak istemiyorum, sıkıcı olma ihtimalim vardır çünkü ama şunu özellikle tekrarlıyorum; gülmek isteyen kardeşler güvenle izleme listelerine bu nadide blogu alabilirler.

sözlerime burada son veriyor, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, yaşıtların ise yanaklarından öpüyorum. sevgiyle kalın gönül dostları.. :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Çok teşekkürler. Pek bir şükran duydum, pek güzel pek gurur verici bir yazı.
    saygılar sevgiler

    Keep readin

  2. riycaa ederiz efenim, devamını dileriz:)

  3. anaa! yorum yazılıyomuş. benim mallığımmış yazamamak.


Leave a Reply