22.6.09

Kuyruk Acısı - Blog Tanıtımı

Yazan: delininbiri | 22.6.09 | Kategori: , |
Yazı: Kuyruk Acısı - Blog TanıtımıYazıyı gönderene bakınca amanın bu deli de kim diyerek şaşırmayınız..Şimdiye kadar hiç yazmamış olabilirim ama yaklaşık bir aydır bu blogun yazarlarından biriyim..Havamı da atarım böyle.. :Pp Ukturk yazar olmamı teklif ettiğinde kendini tanıtan kısa bir yazı yazarsın istersen demişti ama ben kendimi tanıtmaya gerek görmedim, çünkü tüm blog alemi beni tanıyor zaten.. :Pp Yani tanımayanlar ve tanımak isteyenler bloguma göz atabilir..Ben BlogMania'nın amacına da uygun olarak direk blog tanıtma kısmına dalmak istedim..İlk tanıtımım olduğu için acemice olacak biraz..İdare ediniz.. :))

Blogumuzun adı: Kuyruk Acısı

Kendisini -haftasonunu iple çeken, cumartesileri oltasını alıp rastgele iskele iskele gezen, aslen egeli, içgüdüsel olarak kendini karadenizli hisseden bir beyaz adam- olarak tanımlayan İbrahim Ortaç benim -bir tuhaf- olarak tanımladığım bloggerlardan..Kötü anlamda değil ama bu tanımlama.."Bir tuhaf" neyle ilgili yazdığını, hayat görüşünü, toplumsal olaylara ve gündeme bakışını tam olarak kavrayamadığım ama aslında satır aralarında bunun ipucularını veren bloggerlar için kullandığım tanımlamadır..Satır aralarında ipucular veren yazıları çok sevdiğimden bu blog da ilgimi çekti tabi hemen..Sanırım bir yorum bırakmıştı bloguma orda görmüştüm ilk olarak kendisini..İbrahim Ortaç diye kullanıcı adı mı olurmuş insan doğru dürüst bir nick seçer demiştim kendi kendime..Bloguna girerken de -büyük ihtimalle kronun tekidir, arabasının modelini, haftasonu götürdüğü kızları falan yazıyordur bloguna- demiştim ama ters köşeye yatırdı beni İbrahim.. (Ben suçsuzum valla İbrahim Ortaç adı beni bunu düşünmeye itti.. :Pp) Gerçi bir yazısında adının ibrahim olmadığını itiraf etti ama.. :P O yazıdan sonra ipraam demeye başladım ben zaten..

Blogda ne tür yazılar olduğuna gelince, blogun adına uygun bir şekilde bol bol eleştirel yazılar var..Sert bir üslubu yok aslında ama yine satır aralarında sağlam giydiriyor..Anlayana denilecek türden yani..Yazıları genellikle kısa, okunması kolay yazılar..Çok beğendiğim bir yazısına yorum olarak söylemiştim, anlatmak istediğini kısa ve açık cümlelerle ve çok iyi bir şekilde anlatabiliyor..Yazılarında dikkat çekmek istediği kelimeleri kalın yazıyor, bu yöntemini de beğeniyorum..Erkek blogger kadın blogger ayrımı yapmak istemiyorum ama ilgiyle takip ettiğim bir kaç erkek bloggerdan biri İbrahim..Ya da ipraam mı demeliyim? :Pp Bu arada duygusal şiirler, şarkı sözleri falan yazmasa da bloguna yine satır aralarında -ben düşünceli, romantik sevgiliyim- mesajları vermekten de kaçınmıyor..Böyle keşfettiğim özellikleri var elbet ama blogunda anlatmadığı, paylaşmak istemediği daha derin bir kişiliği olduğunu düşünüyorum..Belki o derinlikten kendisi de kaçıyor..Kimbilir? Bir de bazı yazılarına seçtiği başlıklarla da insanların dikkatini çekmeyi iyi biliyor..

Başka bloglarla oldukça ilgili bu arada, takip ettiği çok sayıda blog var diye tahmin ediyorum..Çünkü pek çok yazısında bloglara yazılan konuları kendi üslubuyla ele alıyor, kimi zaman eleştiriyor, kimi zaman hak veriyor..Bloglarda yazılanlarla ilgili yazabilme potansiyelini kendisi de keşfetmiş olacak ki kuyruk acısıyla yetinmeyip yakın zamanda bir blog daha açtı..Gossip ibram olarak mizahi bir üslupla biraz blog tanıtımı tadında -bloglarda ne haltlar döndüğüne dair- yazılar yazıyor..Bu bloga izleyici olarak katıldığınız takdirde başınıza geleceklerden sizin sorumlu olduğunuzu söylüyor ayrıca.. :D

Uzun lafın kısası, İbrahim Ortaç takibe almaya değer, boş konuşmayan bloggerlardan..Keyifli yazıları var..Henüz takibe almadıysanız, almanızı, okumanızı ve yorumlamanızı şiddetle tavsiye ederim ve bir blog tanıtmanın verdiği mutlulukla yazımı noktalandırırım..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. ilgiyle izliyoruz:) güzel yazıyo maşallah..

  2. güzel seçimmmm delininbiri...takip ediyoruzzz asi yazarımızı...:))

  3. ilk yazınız hayırlı olsun efendim:P:p Bu kediye basmayı sağda solda readerlarda görüyordum paylaşanlarda:P güzel güzel:P

  4. teşekkürler efendim :P

  5. Merhaba,

    Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler

    http://mommyslifetime.blogspot.com/


Leave a Reply