4.6.09

İsmini vermek istemeyen blogcu ?

Yazan: Damat Ferit | 4.6.09 | Kategori: , , , |
Yazı: İsmini vermek istemeyen blogcu ?

Uzun uzun kavaklar dökülüyor yapraklar... Aşıksan vur saza, blogcuysan yaz bloga huhe :)) Bu güzel özlü sözlerden sonra yazıya girebiliriz. Çok pis gireceğim bu kez. O beyefendi o kadirşinas o nazik o aklı başında o zeka küpü o daha neler Damat Ferit nerde diyeceksiniz:)) Huhe:)) yok ya yapmam yapamam ben öyle şeyler . Giriş olsun diye yazdım laf olsun torba dolsun:))

İsmini vermek istemeyen blogcu. Bir yerlerden gözünüz ısırdı galiba kolundaki künyeden tanıdınız sizi gidi çakallar huhe:)) Televizyonlarımızda görürüz böyle hararetli bir tartışmanın ortasında Esra Ceyhan ablamız araya girer ve şu çok önemli sözleri fütursuzca söyler. Evet sayın seyirciler ismini vermek istemeyen izleyicimiz var hatta. Konu ile alakalı çok önemli şeyler paylaşacağı söylüyor. :)) Gerçekten de paylaşır genelde. Bazen kolpada olur ama paylaşır yine de. İsminin yayınlanmamasının verdiği rahatlıkla bildiği her şeyi anlatır. Sayar söver:))


İşte tam burada durun bir kahve için gelin. Kendinize gelin. Bloglarda da ismini cismini paylaşmak istemeyen blogcular var. Yaa çok mu şaşırdın:)) Yazarak dilerek getiriyorlar tvdekilerden farklı olarak. Hem tvdeki gibi uçmuyor 1 saat sonra söylediklerin. Kayıtlı hepsi. Ben de o tarikata üyeyim. Ama ben daha yeni blogcuyum taze. Beni saymayın. Alışayım önce ondan sonra ısınma turlarındayım. Hem ismimi seviyorum Damat Ferit. Ayhh çok seksi huhe:))

Bazı blogcular neden isimlerini ve fotoğraflarını gizliyorlar. Neden neden haa diyebilirsiniz. Öyle demeyin lan. Daha bir rahat oluyorsun fütursuzca yazabiliyorsun kimse tanımıyor seni. Bundan güzeli var mı hiç. Gerekirse en yakın arkadaşına üniversitedeki hocana sövüyorsun. Takma bir adın var. Mesela benim Damat Ferit. Hem ulaşılmaz olmak galiba daha cazip kılıyor bu isimleri. Çünkü şöyle bir blogger alemine bakındım gezdim dolaştım. Nerde popüler blogger var hepsi bir takma adın arkasında yazıyor. Galiba kendi isminle yazarken o kadar cesur olamıyorsun her istediğini dile getiremiyorsun. Lan sonra anam babam kardeşim uzatmalı sevgilim, metresim vs.. okur diye endişeleniyorsun. Onünçün takma isimli bloggerlar daha harbi oluyor. Öyle yanar döner olmuyorlar. Daha samimi oluyor bir kere. Birkaç örnek vereceğim çok örnek ama seçtim içinden.

Pucca, bloglar arasında tanımayan bilmeyen yoktur kendisini galiba. Bir blogger celebritysi konumunda. Blogunda anlatıyor da anlatıyor. Takma isim taktığı sevgililerini mesela Sarma dolma, pekmez reçel gibi. Bir doluyor bir doluyor onlara. Acaba kendi ismiyle resmiyle açk seçik yazsa bu kadar yazabilir miydi. Tabiki hayır. Yani ben öyle düşünüyorum.

Siminya, popüler blog denilince akla gelen bloglardan biri daha. Bakın alllahın işine o da takma bir isimle ve pembe saçlı avatarıyla yazıyor. Beraber gülüyoruz beraber üzülüyoruz onunla. Blogun takipçi sayısı almış başını gitmiş. Acaba Siminya kendisinin de söylediği gibi blogu kendi ismiyle yazsaydı acaba abisi onu rahat bırakır mıydı veya palabıyık babası. Blogunda anlattklarına göre hiç sanmam. Çok çekeceği vardı kesin:))

Cesetizleri, tapınak şovelyesi blogculardan biri daha. Hani onlarda gizli oluyor ya :)) İsmini vermek istemeyen blogcu bir nevi tapınak şovelyesi :)) Cesetizleri de ismini ve cimini paylaşmayan bir blogcu. O da blogunda yazıyor çiziyor. Onuda bi tomar insan takip ediyor seviyor beğeniyor. Bloguna Antalya’dan veya Adana’dan googledan gelip cesetizleri yazıp yorum yapmadan giden biri varmış. buradan şunu anladım Ceset Antalyalı veya Adanalı. Hakkında bildiğim tek şey bu. :)) Ondan da emin değilim kulağıma çalındı biryerden :)) Çekinmeden yazabiliyor istediğini kimse ne der diye düşünmüyor lan niye düşünsün kimse tanımıyor nedir ne değildir :))

Örnekler bu kadar. Daha bir milyon örnek var arkadaş. Birsürü hem de. Hatta takip ettiğim bloglara baktım hepsi böyle genelde. Peki şu soru aklımıza geliyor bu durumda. Bunların kimlikleri gizli ise etrafındaki arkadaşları aileleri okumuyor bu blogları. Kime yazıyor o zaman diyebilirsiniz. Kendi açımdan cevaplayayım hemencecik. Öncelikle kendine yazıyor eğleniyor zaman geçiriyor. Başkaları ile iletişime geçiyor. Belki de hayatta hiçbir şekilde karşılaşmayacağı insanlarla blogu aracılığıyla iletişim kuruyor. Sen yazıyı yazıyorsun karşıda senin yazını okuyan kişi yorum yazarak cevap veriyor.Beğenisini veya kendi görüşünü belirtiyor. Hem neden bilsin amcam teyzem blog yazdığımı her şeyi bilmek zorundalar mı ki kardeşim.

Yani yani ismini vermek istemen blogcu bir şekilde kendine bir özgürlük alanı oluşturuyor ve yazarak çizerek mutlu olmasını biliyor. Bloguna gelen yorumlar, görüşlerini bildirenler onu daha bir mutlu kılıyor. Bazılarına saçma gelebilir ismini vermemek ne saklıyorsun kimden diye onlara buradan sol kroşe gönderiyorum bir tane. Beyfendilik / hanımefendilik çizgimizden kaydırmayın bizi:)). Biz daha fazlayız. Hepimiz ismini vermek istemeyen blogcuyuz: Böyle daha mutluyuz bulandırmayın suyu lan :)) Dağılın huehe:)))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 10 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Adsız dedi ki...

  valla ben o kadar anti gizliyim ki her bir bkuma ulaşabilirisniz artı istedğim gibi de yazıyorum... zaten benim dışımda benim gibi de görmedim kimseyi...

 2. Adsız dedi ki...

  löy löy löy löy löy löööööööööööööööööööö
  daaağğğğğğğğ maaatt feeeriiiitttt :D:D:D:D:D

  hepimiz gizliyiz
  hepimiz feritiz huni:

 3. Yejades sana sagopadan istisnalar kaideyi bozmaz şarkısnı gönderiyorum:)))) huheh:))

  uçandepik huhehe:))) hepimiz deliyiz hepimiz depikiz o zaman:))))

 4. çok gizemliyim ayrıca çok seksi ve bittabii çok zekiyim her şeyden çok var bende. oh yeah :P

  şaka bir yana. bir ara fotoğrafımı bir sitede avatar olarak koyacak oldum şimdi düşünüyorum da amma salakmışım.. asla öyle bir şey yapacağımı sanmıyorum bir daha. benim adımı saklamam aslında mantıklı gerekçelere dayanıyor. yok etmemeye çalıştığım bir imajım var :) yoksa babam bile biliyor cesetizleri olduğumu :D

 5. ayrıca o kişi antalya'dan geliyor bloga hem de tam bir sapık. ana sayfa fetişisti.. adam bir yorum neyin yazar di mi o kadar geliyorsun yok o da yok.. kim bu diye kafayı yiyordum ne zamandır uğraşmıyor galiba bakmadım açıkçası yalan yok :) ilgilenemiyorum.

  öyle babam biliyor dedim de aklına gelmez google'a cesetizleri yazmak umarım :D

 6. cesetizleri huhe:)) bakmamak en iyisi paranoya olur sonra:)) imaj herşey susuzluk hiçbirşey :))) oh yeahh:))) seni böyle seviyoruz biz:)) gizemli ceset:))

 7. Nan ne kadar uzun olmuş yazı:P:p işin gücün yok tabi yaz babam yaz:P haha:D blog alemi nereye gidiyor :P

 8. fotoğraf kullanmak gibi bir hata yaptım, hayranlarım mail boxumu kilitledi.. :Pp o yüzden kaldırdım fotoyu falan..yaşasın gizlilik :D

 9. zeus , dokunma çocuğa, uzun muzun...çok güzel bi yazı olmuşş:))...aynen devammmm:))

  (zaten bi tek Ferit yazıyor Kaan, onuda soğutmaa:D)

 10. ismini cismini hicbir sekilde belli etmeyen blogger a da ismini de cismini de carsaf carsaf blogda acik eden bloggera da saygim sonsuz. benim takildigim nokta ismini adini sanini yasadigi yeri bucak bucak saklayan ama kafadan kesik resim koymaktan kendini alikoyamayan bloggera takigim ben. bu konu hakkinda yakinda bir yazi yaziciiim ben de.


Leave a Reply