8.6.09

gülümse...

Yazan: Yesari Ka. | 8.6.09 | Kategori: , , , , , |
Yazı: gülümse...

“Herşey bir toz bulutuyla başladı” diyor Meral blogda yayınladığı biyografisinde. Ve çok eğlenceli şekilde devam ediyor nereden gelip nereye gittiğini anlatmaya."Gülümse" koymuş olsada bogun adını kahkaha atmaktan kendinizi alamıyorsunuz her yazıda.

Bazı blog yazılarını okumaya başlarsınız. Sonra en üstteki yazı yetmez, bir alttakine geçersiniz, sonra bir alttakine, sonra bir bakmışsınız ki “önceki kayıtlar” yazısıyla karşı karşıya kalmışsınız. Bu böyle bir blog işte. Yazar kimliğini gizlemiyor, gayeett rahat. Header resmi internetten çalma değil, blogda sağda gördüğünüz (benimde yazıya eklediğim klip) sevdiği bir şarkıya ait değil, bizzat kendisi seslendirmiş. Sonracıımaa bi de yeni yetme blog yazarı değil. Bildiğiniz yazar. İclal Aydın’ın 2005 yılında çıkardığı “gülümse” dergisinde yazmış. Zaten blogda yayınladığı bir çok yazı o dergiye ait. Dergi yazılarının arasına bugünün yazılarını serpiştiriyor arada sırada ve sitenin müdavimi izleyicileri gülmekten kırıp geçiriyor.

Gönderilmemiş Mektuplar


Özellikle evlenmek üzere olanlara tavsiye edilmemektedir. Meşhur “evli ve çocuklu” dizisinde ki Al Bundy’nin dişi versiyonu Meral.. Başına gelmeyen kalmamış. Tavsiyem bir “botox” ve bir de “ilk sevgililer” günü yazısıdır. Ben koltuktan düşüyordum okuduğumda.Yani bir çok insanın hayatında trajedi sayılabilecek şeyleri bile o kadar akıcı ve eğlenceli şekilde kaleme almış ki “varsın böyle bir evliliğim olsun, bu kişilikle bu bile vız gelir” dedirtiyor insana. Aaaa bu arada yazılar eski dediğim gibi. Fakat dergi yayından kalktıktan sonra boşanmış ve bekar günlerinin maceralarını anlatmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu arada yaşıyla ilgili takıntısı var, olurda bloga yorum bırakırsanız bu konuda sizi uyarmalıyım. Pek bi cevval kendisi bu hassas meselede. Yok yaniii, zateeeen öle birinin neden yaşıyla filan ilgili sıkıntısı oluur hiç anlamıyorum yani. Ne alakaasıı varr neeee.

Birde müzik yönü var elbette. Sayfasına girdiğiniz de sağda bir video göreceksiniz. Bir zahmet tıklayın ve dinleyin. Muhteşem diyorum başka da birşey demiyorum.

Meral blogun adına hakkını vermiş gerçekten. Ne diyebilirim ki “gülümsemek hepimizin hakkı”

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 7 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Merhabaaa:P güzel yazı olmuş ayrıyeten güzel bir seçim gerçekten Yesari:P Uzun zamandır blog tanıtmıyorduk iyi geldi bu:P

 2. valla ben dedim...
  varsın bu kişiyle olsun...
  varsın böyle bir evlilik olsun... dedim...

  bu blogu okuyan işte kadın budur diyecek...

 3. teşekkürler ulu zeussss:) güveninize layık olmaya çalışıyoruzzz:P:))

 4. ŞOK ŞOK ŞOKKKK bende bir günde ne olduda beni bu kadar kişi ekledi diye şaşırmıştım ayyy bende vay be ne yazarmışımmm diye oralarda hava yapıyor duruyordumm ben senin eserinmişimmmm meğerr:)))))))) yesari beni onurlandırdın çok teşekkür ederimm:) çok incesin gerçekten..

  ukturk ve LA'beğeniniz için teşekkür ederim ne güzel iltifafatttır bu...bak kekeledimmm:)))

 5. rica ederim efenimm...kalemimiz ölçüsünde yazabildik...yeterli olamaz ama:)

 6. Takip edelim güzele benziyor.:))) rep verdim:D

 7. Eee yani insan bir haber verir..
  Şimdi haberim oldu bu yazıdan..
  Yesari sana küseyim mii ? :((

  Meralin Blogundaki Reader'ı az önce tesadüf tıklamasam hala haberim yoktu...

  Meral benim cansuyum yaa..Onu anlatmaya kalemler yetmez. Yazıları hayat veren şahane bir kadın.. 10 numara...


Leave a Reply