29.5.09

Seda Sayan Pepsi reklamı | kamera nerde?

Yazan: Damat Ferit | 29.5.09 | Kategori: , , , , |
Yazı: Seda Sayan Pepsi reklamı | kamera nerde?

Günler geliyor geçiyor. Hayat devam ediyor ve televizyonlarımız bize bir sürpriz yapmadan duramıyor. Bu kez ortağı da var. Pepsi. Hani şu kola markası olan. Zaten pek seviyordum ama artık gözümde daha da kötü bir hal aldı.:) Hangi akla mantık Seda Sayan'ı reklam filminde oynatırlar anlamıyorum. Biri bunun bana şaka olduğunu söylesin kamera nerde el sallayacaım lan:))

Belki de en güvenilir kişi anket falan olaylarından etkilendi bunlar. O anketi kime yapıyorlar hiç anlamam. Ülkede o kadar kişi varken Seda Sayan mı kaldı güveneceğim. Hah:)) O beni temsil etmiyor göbeğini kaşıyan adamı temsil ediyor uhhe:)) yok yanlış oldu göbeğini kaşıyan teyzeyi olacaktı pardın:)) Hedef kitlesini değiştirme karatı aldı galiba Pepsi. Yeni hedef kitle belli söylemeye gerek yok.

Reklam filmi de ne güzel ne güzel. Bir teyze bir de saf çocuğu oturuyorlar otobüs bekliyorlar. Çocuğu uni kazanmış falan. Hemen halkın en güvendiği isim Seda beliriyor kamyonuyla. Durağa park ediyor ne kadar ayıp. Ben park etsem hemen ceza kesiyorlar:)) Neyse, 10.000 Tl miz olsa ne güzel olur diyor teyze. Seda aa ne var canımm köpeğin olur kolay yaa diyor ve patlatıyor şarkıyı. Hayat bazen verir istediğini istediğini huhehe:)))

Sonra doymuyor kadın kontürde olsa ne güzel olur diyor. Hoop o da çıkıyor babasını arıyor oğlan. Biz o kadar gönderiyoruz hiç çıkmıyor Pepsi:)) olmaz ki yananı görür Allah:)) Acıtasyonun dibine vurmuşlar reklamda. Ev araba da verse tam olacak yani:)

Pepsi yaşatır seni Pepsi:))) Haa bu arada reklam müziğini de Nil yapmış. Bu reklama daha çok yorum yapmayacağım. Pepsi'yi nasıl biliyorsa öyle yapsınlar arkadaş:) Kristal Kola kadar değeri kalmadı gözümde bitti lan:))Koskoaca Pepsi generation next'ten spice girls'ten Seda'ya düştü. Diğer reklamında da Kibariye oynasın bari huhee:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 26 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. reklamın bir bölümünde seda sayanı gördüm...yüzümü buruşturarark kanalı değiştirdim...3 saniye sürdü sanırım...pepsi ne hallere düştüü ahhh...

 2. videoyu da izleyemedim...bitiremediim...ayy ben sedafobik mişim ya ferittt...ııııııııııı...

 3. Aslında oynatmaları iyi oldu bana malzeme çıktı yoksa konu da yok dalga geçecek bu aralar:))) Videoyu o kadar upload ettim insan ayıp olmasın diye sonuna kadar izler:)) huheh:))

 4. hehehee...sanki sen çekmişsin gibi sitem ettin yahuu:))10 parmağında 10 marifett..maşaallahh maşaallahh.:))

 5. Maşşallah maşallah:))) nazar değmez inşallah:))

 6. halkın iyi tanıdığı bir isim. pepsi reklamında oynamış n'olcak? :) yakında coca-cola reklamında da oynar:) şu reklam filminin haber-yorum olarak burada yer alması bile reklamın amacına ulaştığını gösteriyor.

 7. reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorsun yani. Olur olur çok kötü de olur marka değeri düşer falan. Olmaz olmaz deme:))

 8. Korkunç :D Şifre gönderdiğimizde seda ablamız arıyormuş bir de, ne anlatıyor bilmiyorum, açmayınca da "ben seda sayan, seni aradım ama açmadın" içerikli bir mesaj gönderiyorlar :)) Bizzat gördüm mesajı, rüyalarıma giriyor gördüğümden beri :p En kısa zamanda şifre yollayıp heyecanla Seda bacımın aramasını bekleyeceğim :))

 9. bu büyük marka, değerini düşürmeyi göze almış demek:) pepsi değil, seda kendi colasını çıkarsın "se cola" falan diye de onun reklamında oynasın bence :))

 10. Sln ben onu bilmiyordum ya bilsem onu da yazrdım hueheh:)) ben de göndercem:)) seni aradım ama açmadın diyor demek vay çakal:)) hehe:))

  Rahat yazar yapar yapar sedamarketing mi ne var. Götürüyor parayı Seda kadınlarını üzerinden:))

 11. Adsız dedi ki...

  artık pepsi cola turkanın bile rakibi olamaz.

 12. Sanırım yüzbinyıldır hiçbir reklama bu kadar uyuz olmamıştım. Öyk!!!

 13. Bugünleri de mi görecektik Pepsi. :P Ama ne kadar beğenmesem de başarılı olacak bu kampanya:P içime doğdu:D

 14. güzel bir konu+yazı...

  ben diet-kola içiyorum ve eğer tercih şansım varsa pepsi alıyorum.pepsi'nin dietinin tadı daha hoş ve tatlandırıcıyı daha az hissediyorsunuz.en azından ben böyle düşünüyorum.marka olarak baktığımda coca-cola benim içinde bir numaradır, diet-pepsicolaya dönmeden önce coca-cola yok diye masadan kalktığımı bilirim:)fakat diet formu konusunda pepsi daha başarılı...

  ancak pepsi-nin bu anlamsız "bacım" tarzı reklam kampanyasını, benim diet pepsiye olan düşkünlüğüm bile kurtaramaz:)

  bu kadar cümleden sonra:)tek kelime ile reklamı değerlendirmem gerekirse = olmamış !

 15. @Hülyakonar çok iyi özetlemişsin:)) bacı tarzı reklam tabiri çok doğru. Ama dediğim gibi büyük ihtimal kitle değiştiriyorlar bakalım karlı mı çıkacaklar belli değil. Gençlerin daha çok kola tükketiğini varsayarsak bence zararlı çıkacaklar:)))

 16. Adsız dedi ki...

  süperrrrr

 17. Ülkenin iletişim fak. tekrar gözden geçirmek gerek,bu reklamdan anladığım bu..

  Kokulu öpücük gönderseymiş keşke,işe yarardı belki,Le Cola diye bir marka var onunla atbaşı yarışır artık Pepsi :P

 18. Fatih dedi ki...

  Pepsinin Onursal başkanı da Ferhat Güzel olsun...Gidişat o yönde..

 19. Ya o gün yükledim pepsi sifresini..
  Bir gün boyunca beni arayanlar ''Pepsi yasatır seni .. PEPSİİİ''
  dinledi :D

 20. Adsız dedi ki...

  Perfect çok güzel olmuş seda sayan oynadıysa ne olacak oda bir insan emeğe saygı bu yorumlardan dolayı kendinizden utanın Beğenmiyorsanız kendinize saklayın ukalalar...

 21. Adsız dedi ki...

  Seda sayan hyranları bu eleştirilere bozulabilir haliyle Ama kelimenin tam anlamıyla Rezalet
  Herkezin önünde söz veriyorum assssla pepsi içmiycem
  pepsiye verilen para böyle berbet yerlere gidiyor.

 22. Adsız dedi ki...

  paaappsiii yaşatır seni paaappsiiiii

 23. Pepsi colayi boykot edecegim ve tum tanidiklarima icmemesini soylecegim

 24. Adsız dedi ki...

  pepsi için bir felaket seda sayanı hiç sevmem pepsi seviyodum onu içmiyorum artıç pepsi için büyük bir kayıp vahh

 25. Adsız dedi ki...

  büyük bir firma reklam yapıyor ve hiç bir kontürü alamamıyoruz ve bu reklamıda ünlü bir kişi yapıyor böyle birşey olamaz bir daha asla pepsi girmicek evime ve buda vatandaşı kandırmaktır kınıyorum

 26. Adsız dedi ki...

  Pepsi nin bu reklam kamanyasıyla pazar payının 3% arttığını belirtmek isterim


Leave a Reply