27.5.09

Mayın temizleme ayağına vatan toprağı satmak

Yazan: Ukturk | 27.5.09 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Mayın temizleme ayağına vatan toprağı satmak

Biraz uzak olduğumdan dolayı TR'deki haberleri geç yakalıyorum. Ancak tepki veriyorum:P Yine bir haber yakaladım yeni duydum daha maşallah bana. Konumuz şu meşhur mayın ihalesi. Nedir ne değildir içeriği nedir, neden temizlenir diye araştırdım baktım bakıştım. Vay anasını dedim hatta bir daha dedim.

Şimdi önce kısaca neden temileniyor onu söyliyeyim. İmzalamış olduğumuz Ottowa Anlaşması hükümlerine göre topraklarımız içerisindeki mayınları imha etmemiz gerekiyor. Büyük bir çoğunluğunu imha etmişiz. Suriye sınırı kalmış bir temizlenmeyen(çoğunlukla). Eee ne güzel işte mayın gibi aptal bir silahtan kurtulmuş olacağız. Kendi halkımıza da zarar veriyor. Hem ordaki arazinin boş boş durmasına neden oluyor. Ayrıca o arazi galiba 1.sınıf tarım arazisi niteliğindeymiş mesela.


Ama olay şurda kopuyor benim sinirlerimi hoplatıyor. Gözümüzün önünde ihale ayağına neler yapılıyor. Malumunuz BOP eş başkanı olmaktan gayet gurur duyuna çok sayın bilmem ne BOP aklına geldi ki görevlerini unutmadı hemen harekete geçti yine. Şimdi anlıyorum o Davos mavos hikayeymiş. İsrail ile danışıklı dövüş yapmışlar. Göz boyuyorlar.

Bu mayınları oraya kim yerleştirdi. Askerimiz bizim askerimiz. O zaman bırak otemizlesin. Neden bir yabancıya ihalee ediyorsun e adam. Diyor ki ee efendimm askerin yeterli malzemesi yok falan dilan yok. İnanmıyorum ben buna nasıl olmaz. Bundan önceki mayınları kim temizlemiş. Ayrıca hangi ülkede gördünüz o Ottowa Anlaşması'nı kaç ülke imzaladı hepsi kendi temizledi ya da Nato'ya temizletti.

İhale alacak olan İsrail şirketi o temizlediği kocaman alanın 49 yıl kullanma hakkına sahip olacak. Düşünün bakın tam 49 yıl. Küçük bir Gazze oluşturma projesidir belki de bu. Daha sonra sağından solundan satın alacağı topraklarla dahada büyüyecek bu alan. Sonra hadi nan benim hepsi bunların tapusu ben de diyerek işgal edecek. Filistin'i görüyorsunuz şimdi. Olmaz olmaz deme neer olur. Neden mehmedim kanlarıyla sulanmış toprağımı iki kıçı kırık mayın için vereyim elin İsrail'lisine. Vatan millet düşmanı bunlar.

Tayyip demiş ki, efendimm orayı İsrail'li şirket işletecek ama Türk işçisi Mehmet çalışacak hee... Nan sanki bizim ülkemiz çıkarsa bizim işçimiz çalışmayacak sanki. Madem asker yapamam dedi o zaman NATO'ya bağlı Namsa var bırak o temizlesin. İlla satacak mısın vatan toprağını. Başka yollar bulun efendim. Yemezler o kadar da eşek değiliz. Belki de eşeğiz bakalım göreceğiz... Yok yok eşeğiz biz yüzde bimem kaç veriyoruz bunlara onlarda neler yapıyor işte.

Yani bu mayın ihalesi ayağına vatan toprağı İsrail'e peşkeş çekilecek. Sonra da durmak yok satmaya devam. Cumhuriyet tarihi boyunca en çok biz sattık. Gerekirse hepsini satarız. Paranın milleti olmaz. Para için herşeyi yaparız..! Bak Johny bizim Antalya'da güzel orasını da verelim size, memnun kalırsın. Çok havadar hem..Hey allahım..

Yanlışım varsa söyleyin bileyim. Ben böyle anladım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 11 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. davosun hikaye olduğunu, şov olduğunu zamanında çook söyledik de sonra kıskanıyorsunuz olduk..söyleyecek çok şey var da kendi yazıma saklıyorum..

 2. evet hikaye oldupu çok açık ortada şimdi. Yazını bekliyorum.

 3. bizim insanımız bilmez okumaz anlamaz. mayın temizlenecekmiş aa ne güzel temizlensin tabi der geçer.israil toprağı işletir, dilenciliğe alıştırılan insanımız 3 5 kuruş paraya orada çalışabilmek için ziyan eder kendini...bazıları da çıkar iki süslü laf söyler makarna kömür dağıtır kapatır herşeyin üstünü.. ne yazık...!

 4. Tarih tekerrür ediyor...

 5. Satıyorum sattımmmm:)))

 6. Adsız dedi ki...

  bbu kadar cahilce yazilan bir yazının bir blogcunun yazması üzücü

 7. Vatan toprağı stınca daha mı aydın oluyoruz. Eğer öyleyse ben cahilim kabul ediyorum.

 8. özlem dedi ki...

  mondorostan vazgeçmezlerdi zaten değil mi maddelerin hepsi için hala direniyorlar ama artık sıcak savaş yok masa başında işlerini hallediyorlar R.T.E'de zaten çok güzel küresel kraliyetçilerin taşorunluğunu yapıyor. musevilerinde zaten siyonizmin içinde yer alan gap bölgesinde hep gözü var bu onlar için isteseler ele geçmiyecek fırsat,tarihteki olaylara baktığımızda bir nefeste okuruz bazı şeyleri ama zaman içinde olmuş ufak ufak kemirmişler ama başarmışlar önce bizi avrupadan atmak istemişler başarmışlar daha sonra balkanlardan nihayetinde bunu da başarmışlar bi anadolu kaldı onu da el altından satıp sıvazlıyorlar işte bizde ağzımızı açıp bakıyoruz seçimlerde hiç birşey değişmiyor nasıl değişsin ki halk da blinçsiz diyelim olmasa ne olur hani bu geçse daha iyi olur dediğiniz biri var mı al birini vur ötekine dışa bağımlılığımız devam ettiği sürecede hiç bir şey değişmez çünkü öyle düzenli sistamtik bi kan emici var ki sanmayın ki avrupa amerika günlük gülistanlık bu kan emiciler ikinci dünya savaşının intikamını alıyorlar tüm dünyadan güçsüzseniz birde taviz verirseniz aman yandınız elinizi verir kolunuzu kaptırırsınız,ama bizim insanlarımız obamayı malcolm x adeta mücahid ilan etmiş durumda hiç bir şeyin farkında olmadan uyutuluyoruz halbuki obama sadece starateji abd'nin bushtan dolayı dünya kamoyunda çok tepki almasını böyle ört pas edicekler ama daha çok götürecekler alttan alta.yazık abdülhamit o kadar vad edilenlere rağmen o kadar güzel söylemiş ki vaktı zamanında bu sömürücülere parayla satmalarını açık açık istemişler gap bölgesini onun cevabı ben sizden daha az vatan sever değilim diyen R.T.E'NİN ne kadar sevdiğini gözler önüne seriyor "ben bir karış toparağı dahi satamam zira bu vatan bana ait değil,milletime aittir.milletim bu vatanı kanlarıyla mahsuldar kılmıştır.o bizden ayrılıp uzaklaşmadan tekrar kanlarımızla örteriz."2.ABDÜLHAMİT,ki bu dönemde devlet mutlak monarşiyle yönetiliyor bir de şimdi demokrasiyle yönetilen halimize bakın,bu toprakların musevilere verilmesi demek artık gözü kapalı alın sizin olsun tepe tepe kullanın demekten başka bir şey değildir onlar zaten yavaş yavaş ailerini yerleştiyordu ama şimdi ekmeklerine yağ sürülüncek,yani biz kendimize güveniyoruz pek sevgili başbakanımız siz kendinize güvenmiyor musunuz diyorsun ya sana ve yandaşlarına zerre güvenimiz itamadımız kalmadı..

 9. bu adsızlar elimde kalcak...

 10. Adsız dedi ki...

  28 Mayıs 2009 Perşembe 17:23 adsız. İlk önce türkçeyi yazmayı öğren. CAHİL.. Tahsilin ne ? ilkokul 5 ?

 11. Adsız dedi ki...

  sonucu ne oldu bilgi verirmisiniz lütfen...


Leave a Reply