7.5.09

Engelli Dailymotion'a girme yolu | ne yazık ki

Yazı: Engelli Dailymotion'a girme yolu | ne yazık ki

Ales sorusu çözüyordum arada sağa sola laf yetiştiriyordum anaa o da ne Dailymotion yine yasaklanmış diye duydum girdim kocaman bilmem ne mahkemesi engellemiştir yazıyor. E yuh yani. Nasıl bir zihniyettir bu anlamak çok güç. Bazı medya patronlarının kendi video siteleri öne çıksın diye global yayın yapan daha kaliteli siteler engelleniyor. Mesela Vidivodo ,İzlesene prim yapıyor böylece dandik siteleriyle.

Atatürk'e hakaretten kapandı yine belki nedenin bilmiyorum ama Facebook'ta da var Atatürk'e hakaret içeren gruplar bir dilekçeme bakar onu kapattırırım. :))) Bu kadar kolay yani yasalar buna izin veriyor aç kapa aç kapa artema oldu lan yeter:)) (Bu paragrafta sanal reklam uygulaması yapılmaktadır hueeh:D)

Zaten yasaklara alışık bir ülke olduğumuzdan ötürü nasıl deleceğimizi biliyoruz. Dns ve Hosts dosyası üzerine master yaptık ülke olarak .Dünyanın hiçbiryerinde bu kadar haşır neşir olan yoktur heralde bunlarla huh:D

Yasakları bir şekilde deliyoruz başbakan bile deliyor ama bu bir çözüm deil tepki göstermek gerekir buna ilerki engellemelere karşı. Ama şimdilik yine açıklıyorum nasıl gireceğinizi kesin çözüm..

Önce resimde de gördüğünüz gibi Başlat>Çalıştır açılan yere C:\WINDOWS\system32\drivers\etc yazıyoruz enterlıyoruz.

Daha sonra bir sayfa açılacak ordan Hosts dosyasını Not Defteri ile açıyoruz.Not defteri ile nasıl açacağım derseniz sağ tıklatın üstünde Aç diyin ordan listeden program seç diyerekten not defterini bulun açılacaktır.

Not defteri ile açtık Hosts dosyasını şimdi oraya verilerimizi gireceğiz yasakları delmek için. Resimde gördüğünüz şekilde


208.117.236.69 youtube.com
208.117.236.69 www.youtube.com
208.117.236.69 http://www.youtube.com
195.8.215.139 dailymotion.com
195.8.215.139 www.dailymotion.com
195.8.215.139 http://www.dailymotion.com

yazarsanız bunları hem Youtube hem Dailymotion'a girmiş olursunuz sorunsuz olarak. Keşke bu yasaklar olmasa biz de bu yollara baş vurmasak. Gel gör yasaklar ülkesiyiz.Sansür içimize işlemiş artık:)))

**Bazı yerlerde daha giriliebiliyormuş ama onlarda engellenecek yakında merak etmeyin:)))** En kısa zamanda açılması dileğiyle youtube da beraber açılsın şu bloglara youtube videosu koyalım lan ayıptır günahtır:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Dns ayarlarıyla sorun çzöülüyor.

  Otomatik DNS yerine,

  üst'e 4.2.2.1
  alt'a 4.2.2.2 veya 4.2.2.5

  yazdığınızda you tube da dahil her kapı açılıyor :)

  arz ederim :P

 2. Fakat dnsler sorun oluşturabiliyor bağlantı yavaşlamısına neden olabiliyor bazen. O yüzden yukardaki yöntemi dene Cimbakuka memnun kalacağından eminim:)))

 3. Adsız dedi ki...

  özelliklede 4.2.2.1 :) DNS ayarları ile bağlantı sorunları oluşuyor en mantıklısı yine hosts klasörünü editlemek...


Leave a Reply