29.4.09

Bilkent'te öğrenci olmak kelle koltukta gezmek demektir !!!

Yazan: Ukturk | 29.4.09 | Kategori: , , , |
Yazı: Bilkent'te öğrenci olmak kelle koltukta gezmek demektir !!!

Ben daha yeni duydum; galiba öğlen saatlerinde Ankara Bilkent Üniversitesinde bir canlı bomba yakalanmış.Eski bakan Hikmet Sami Türk'ü öldürme girişiminde bulunulmuş bombayla. Bunu yapan bir bayan. Olabilir canlı bombalara alışığız artık ama üniversite sınırları içerisinde olması çok ilginç gerçekten.

Kafamda bazı sorular var onları sormak istiyorum. Şimdi canlı bombayı galiba korumaları engellemiş patlatmasını. Hikmet Sami Türk korumaları ile derse giriyormuş. Demek ki bir yerlerde tehdit falan alıyor ki bu adam korumaları ile derse giiriyor. Neden korumalarıyla derse giren adamı hoca yapıyorsunuz. Ordaki öğrencinin canını tehlikeye atıyorsun. Ne biçim üniversite yönetmektir bu böyle anlamıyorum. Ülkede hoca mı kalmadı ki yani. İlla ismin peşinden koşmak nedir yani. İlginç. İhmaller zincirinin 1. halkası bu.


İkinci halkası ise Bilkent'e hiç girmeye çalışmadım ama ODTÜ'yü biliyorum. Odtü'ye girmek öyle kolay deil mesela. Demek ki Bilkent'e girmek çok kolaymış.Üstünde bomba bile olsa girersin demek ki. Arabaya doldur cephaneyi tara heryeri bu daha kolay ne olacak. Hiç mi dedektör falan yok burda girişte çözemedim. Yoksa göz mü yumdu bazıları düşünmeden edemiyorum.. İhmalin babası da bu zaten.

Öğrencilerden her yıl birüsrü para alıp hiçbir güvenlik önlemi almıyorsa bu üniversite, ben öğrenci velisi olsam hakkımı sorardım valla. Yani hem bir çuval çocuğum okusun diye para vereceğim hem de can güveliğim tehlike de olsun. Üstüne bomba bağlatan elini kolunu sallayarak girsin içeri. Oh ne güzel dünya..

Bilkent'in gözümde ayrı bir yeri vardı üniversite olarak ama artık o güvenimi kaybetti. Bilkent'te öğrenci olmak kelle koltukta gezmek gibi birşeymiş onu anladım. Hey bilkentliler o kadar para veriyorsunuz sesinizi çıkarın adam gibi önlem alsınlar. Tuu kaka denilen çoğu devlet üniversitesinde daha iyi güvenlik varken bir vakıf üniversitesinde bu olması hiç yakışmıyor bence. Ben olsam göndermem çocuğumu Bilkent'e bundan sonra.

Bundan sonra okula giderken 3 gulhu bir elham okuyun aman haa:P:p haha:D

Yazıyla İlgisiz : Buraya birşeyler yazacaktım sonra vazgeçtim. Sustum. Bakıyorum sadece.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 4 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. ben bilkentli değilim ama bilkente çok girmişliğim var..çalıştığım derneğin stand tanıtımları olduğu için ankaradaki tüm üniversitelere girdim..bilkent girişte üst araması falan yapmıyor..misafir olarak da kimliğini bırakıp misafir kartı alarak girebiliyorsun zaten..eylemciler de sahte kimlikle misafir kartı alarak girmiş..arabayı dedektörle aradıklarını birkaç kez görmüştüm ama kişilere yönelik bir arama yok..her öğrenci için de bu pek mümkün gözükmüyor zaten..odtüde bu kimlik olayı biraz daha zordur ama onlar da kişilere yönelik bu tür bir arama yapmıyorlar..yani oraya da bir canlı bomba bugün rahatlıkla girebilirdi emin ol..b binasında olmuş bu olay..oranın güvenlikleri çok kıldır..biz iznimiz olmasına rağmen stand açmak için akla karayı seçerdik..aynı ihtimamı keşke sahte kimlikle okula giren gençlere uygulasardı..ne bileyim şüpheli hareketlerde bulunmuşlardır illa ki..biraz daha dikkatli olsaydı o binanın güvenlikçileri belki bugün bu olay hiç yaşanmazdı..

  2. şimdiiii madem buna dikkat çektin bi bilkentli olarak açıklığa kavuşturmak istediklerim var yavrum: evet bilkente girmek inanılmaz kolay, sadece kimlik bırakıyosun sorgusuz sualsiz o kadar. ha eğer biraz öğrenci tipliysen kimliğimi unuttum deyip de girebilirsin. arabayla giriceksen ve stickerın yoksa yanında birinin uzaktan kimlik göstermesi yeter. paramızla rezil olmak konseptini bugün bi daha görmüş bulunduk! çocuuumu bilkente yollamam demişsin bundan sonra da yavrum harvard beni istedi de ben mi gitmiyorum ahaha:D yok öle bi dünyaa aa çocuum bundan sonra gitmesin falan diye yani.

    aslında acaba kabahat bende mi dedim sabah ya! niye dersen hemen söliim beybi, sabah kalktım esnedim gerindim falan. sonra dedim keşke bugün dersler iptal olsa, 2 saat sonra derslerin iptali malum sebepten dolayı duyruldu:D keşke loto falan tutturmayı dileseydim!!

    bilkentin güvenliğine gelince, bundan sonra kırbacımla ben durcam kapıda kimsecikler giremez artık:D

  3. oo elini kolunu sallaya sallaya girilir bilkente zaten kampüsün oralar alışveriş merkezi cart curt e yerleşim birimi de var o yüzden denetim az kampüs kapısında bi var denetim onda da anca kimlik bıraktırırlar nizamiyede diğer ünilerde öyle hoş denetimler artmalı it kopuk terörist doluşuo sonra

  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.


Leave a Reply