23.4.09

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" yazısı

Yazı: "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" yazısı


Türk milletinin bağımsızlık aşkı ve sarsılmaz imanının sembolü Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 89. yılı kutlu olsun.

Tarih; aziz milletimizin zor zamanlarda ve en güç şartlarda mazisinden aldığı feyz ve atalarından miras kalan kahramanlık ruhuyla kara bulutları dağıttığının en kadim şahididir.

Tarihin tozlu sayfaları, Türk milletinin kahramanlıklarıyla doludur.23 Nisan 1920'de aziz milletimizin şanlı mazisindeki kahramanlık hikayelerinden biridir. Yok oldu sanılan bir milletin, bağımsızlığına ve namusuna kasteden bedhahlara karşı büyük bir meydan okumasıdır 23 Nisan.

23 Nisan şanlı bir zaferle sonuçlanacak kutlu mücadelenin başlangıcıdır. İşgal girişimlerine boyun eğmeyen aziz milletimiz, Ulu Önder Atatürk'in önderliğinde yürüttüğü kurtuluş savaşıyla, tarih önünde büyük bir sınav vermiş haklılığını tüm dünyaya ispatlamıştır.

Ulu Önder M.Kemal Atatürk; özgürlük meşalesinin yakıldığı bu kutlu günü, geleceğimizin teminatı ve en değerli varlıklarımız çocuklara armağan etmiştir.TBMM'nin açıldığı bu kutlu günün bayram olarak çocuklara hediye edilmesi Atatürk'ün çocuklara veridği önemin göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş savaşı veren Gazi Meclisi'mizin kahraman üyelerini ve Milli mücadele kahramanlarını saygı,rahmet ve minnetle anıyoruz.

Asil milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 1 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Allah, kıymet bilmeyi nasip etsin. kutlu olsun.


Leave a Reply