26.3.09

Muhsin Yazıcıoğlu hala bulunamadı | yuh artık yuh

Yazan: Damat Ferit | 26.3.09 | Kategori: , , , |
Yazı: Muhsin Yazıcıoğlu hala bulunamadı | yuh artık yuh


Çok sinirliyim çok aynı zamanda üzgünüm.Dün hepiniz biliyorsunuz ki malesef saat 4 sularında Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter düştü.Keşke düşmeseydi ama düştü...Devamında bizim ne kadar aciz bir ülke olduğumuzun resmidir işte.

Kaç saat oldu nerdeyse 24 saat olacak hala bulunamadı.Telefondan sinyal geliyor ama yerini bulamıyorlar.Bunun nasıl bir açıklaması vardır ki.Kordinatları belli işte.Kar yağşı ve sis var ama bu uçak saat 16 da düştü düştüğü zaman da kar yağmıyor orda sadece zemin karlı.Eğe hızlı hareket etseler ulaşırlardı.Kolay mı can haaa..

Bu işten sorumlu bakan kim bilmiyorum İçişleri Bakanı olsa gerek derhal istifa etmeli.Eğer uçak düştüğünde hala yaşıyıpta sonra donarak vefat ettilerse hesabını mutlak birileri verecektir.Hesapsız kalmaz bu.Böyle adamlar bu ülkeye kolay kolay gelmiyor.Muhsin Yazıcıoğlu on tane içişleri bakanına bedeldir.Başbakan gerekeni yapsın...

İnşallah sağ salim bulunur dularımız onunla..

**Alperenlerden Tepki Büyüyor**


Helikopter kazasının üzerinden 24 saat geçmesine rağmen bekledikleri açıklamayı duyamayan partililer Mecidiyökey'de bulunan BBP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplandı.

Toplanan partililer ellerini açarak helikopterdekiler için dua etti. Tekbirler getiren grup "Başbuğ Muhsin. Evlatları burada Muhsin Başkan nerede? Biz, biz, Muhsin'in askerleriyiz." şeklinde sloganlar attı.

Hükümete tepkili olan partililerden biri, "Üzüldüğümüz nokta ülkeyi seven yürek söndürülmek isteniyor. Akşam 5'e kadar helikopter kaldırılmadı. Hava kararmaya yakın bir helikopter kaldırıldı. Türkiye'nin gücü bir helikopter mi?" şeklinde konuştu.

Bir başka partili ise, "Damdaki kediye bir şey olsa 30 itfaiye merdiveni uzanıyor. Burada insanların hayatı sözkonusu. Japonya'da bir deprem oluyor iki saatte yardım ekibi gönderiliyor. Bu yaşananlar devletin sıfıra düştüğünün bir göstergesidir. Böyle bir kişi Türkiye Cumhuriyeti'ne kolay kolay bir daha gelmez." şeklinde konuştu.

"Muhsin için canımız feda. Allah onu bize bağışlasın" diyen bir partili kadın ise Başbakan Erdoğan'a seslenerek, "Muhsinimiz'i bul getir. Senden tek bunu istiyoruz. Ekmek de verme. Sadece Muhsin'i bul bize." dedi.

SON DAKİKA 00:05

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin bulunması çalışmalarıyla ilgili olarak, ''Kısa bir süre önce bizim partili 4 mühendis arkadaşımız temin ettikleri GPS cihazıyla bir koordinat belirlediler. Bu koordinat dağın güney tarafında, ama birkaç saat öncesine kadar dağın kuzey tarafında arama yapılıyordu. Bunu anlayabilmek, izah edebilmek mümkün değil'' dedi.

SON DAKİKA 01.56

NASA'da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi.

Bu bilgilerden sonra BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa'dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 37 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. bilgiler saklanıyor mu? yoksa cidden ulaşılamıyor mu anlamış değilim..

  İnşallah hayattadır,inşallah..

 2. :(( çok üzgünüm yaa..

  on tane içişleri bakanına da değil, çok daha fazlasına bedel o adam.. Allah korusun onu, sağdır inşallah.. off..

 3. aynen ben de bu duygudayım Ferit....yuhh yaniii...nasıl bir ülkede yaşıyoruz...kaca helikopter...sanki himayalalarda düştüüü...laa havle...

 4. Bu teknoloji de hala bulunamamsı hayli ilginç istediği kadar kar olsun millet nasıl kurtarıyor yarım saatte duyuyorsunuz hep bizim 24 saat olacak nerdeyse...

  ....Bir de dangalaklar yorum yazmasın yayınlamam...

 5. üzüldügümü söyleyemem ama şaşkınlık içinde katılıyorum ben de alenen düşürülüp alenen bulunmuyor. biz de bunları yiyoruz. yemeye devam ediyoruz. şahane.

 6. Fiktirella, haklısın daha önce kaç tane helikopter kazası oldu mesela Eşref Bitlis Paşa'nın helikopteri açıklama ise buzlanma olmuştu.. bu da böyle kapatılır..

  Herade karlar eiriyince bulacaklar enkazı yazıkk

 7. arkadaşlar yoğun sis var,kar yağışı devam ediyor ve 1metreyi geçmiş durumda.Rüzgar da helikopterden gelen sinyalleri engelliyormuş.Ulaşılamamasının sebebi zatn bu.Sanırım gece helikopterde bulunan iha muhabiriyle de temas kurulabilmiş ancak şimdi haber alınamıyor.Çok üzgünüm hemde çok.(blog haber ajansı ben muhabiriniz böcek:)
  Siyaseti hakkını vererek yapan ender liderlerden biriydi.Şahsen de tanıyorum insan olarak gerçekten nitelikli bir başkan.Allah yardımcıları olsun umarım hayattadırlar hala..

 8. Adsız dedi ki...

  ne kadar ucuz bu ülkede büyük beyinler >:(((( bu işin sorumlularının topunu..... ipe dizesim var >:(

 9. Adsız dedi ki...

  inşallah kötubirşey yoktur ya bana sanki şaka yapıyrlar miş gibi geliyoronu sevenlerle dalgami geciyorlar acaba diye kendi kendimimi kandirıyorum acaba?inşallah şaka yapıyorlar ya ama ben sankı agliyorum ama neden bilmiyorum ya güney doguda bile böyle ulaşılamiyor diye ancak olurmu bilmen allah im onlarla beraber olsun inşallah korkularımız sevince dönsun inşallah iyi haberlerini aliriz ya.

 10. her zaman olduğu gibi yine duygusal davranıyoruz, bu da yanlış yorumlar yapmamıza neden oluyor. Bu 'aciz ülke' olduğumuzu göstermiyor, nitekim örnek olarak her defasında gösterdiğimiz ABD'de bundan birkaç yıl önce -eğer yanlış hatırlamıyorsam- uçağı düşen bir iş adamına tam 9 ay sonra ulaşıldı. Yani bir çok parametre işin içine giriyor, ve bölge kolay ulaşılabilecek bir bölge değil.

  Umarım yakın zamanla enkaza ulaşılır.

 11. Adsız dedi ki...

  alama mazlumun ahını çıkar aheste aheste...(ama çok üzüldm inşallah bulunur.)

 12. Adsız dedi ki...

  bu ne rezilliktir anlamadım.
  terör kamplarını bbg evi gibi izleyen TSk nerede,tayyip erdoğanın Sen türkiyesin büyük düşün lafına şimdi gülesim geliyor.bu mu büyük düşünen türkiye.bir helikopter 24 saattir bulunamadı ve yaralılar öldüler..yazıklar olsun..böyle büyük türkiye olmaz olsun.

 13. Adsız dedi ki...

  arkadaşlar uyanın düşmedi o uçak düşürüldüü seçime 3 gü4 gün kala çok ilginç yemeyin böyle bayat numaraları hem bu kadar saat içindeed bulunurdu bbpli değilim ama onlarda bi can taşıyo yazık

 14. Adsız dedi ki...

  gerçekten biz ailecek çok ama çook üzgünüz..Nası kıymetli bir şahıs Muhsin Yazıcıoğlu..vatanını milletini seven, dürüst,namuslu, inançlı ...Böyle iyi insanlar tek tek aramızdan ayrılıyor işte...Yinede Allah' tan umut kesilmez...İnşallah biran önce kaza yerine ulaşılır...Allah yardımcıları olsun İnşAllah....

 15. Uçağın neden düşürüldüğünü anlayamıyorum eğer böyle bir düşünceniz var ise.. Muhsin yazıcıoğlu tanıyanlar takip edenler için gerçekten kıymetli bir insandır ancak 2009 yerel seçimlerinden pek ümitli veya aktif değildi.neden öldürmek istesinler ki?

  Onlar bulunamadıkça ben burada donuyorum :(

 16. sitemkar dedi ki...

  yazık günah nerede bu adam ya??? bu ülke bu koca!! Türkiye!!! bu kadar aciz olmamalı.. aklım almıyor nasıl oluyorda bulunamıyor bu helikopter.. bizim ülkemizin onun gibilere cok ihtiyacı var.. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN dualarımız sizinle.. YAZIKLAR OLSUN KAFASINI YASTIĞINA RAHAT KOYUP UYUYAN SORUMSUZ DEVLET BÜYÜKLERİNE !!!

 17. :'(((((((( dedi ki...

  muhsın amcam usuyoruz burda ne olur dayan bılıorum kı sen soguga aclıga dayanıklısın sen zorluklarla savasırsın kolay boyun egmezsın boyun egme soguga boyun egme acıya senı beklıoruz burda babmı burda yalnız bırakma gelde ısıt ıcımızı bulun artık bulun sabrımız tastı yuregımıze ates dustu bulun artık

 18. D a r k s t a r dedi ki...

  Efendim bu işte bir bit yeniği var.Üzerinden 27 saat geçmesine rağmen koskoca helikopterin düştüğü yerin bulunamaması gibi bir saçmalık söz konusu olamaz.Teröristin o kadar sarp kayalıklarda karlı dağlarda AYAK İZİNİ bulan teknoloji nasıl oluyor da koskoca helikopterin yerini bulamıyor.Olay örgüsünde ve devamındaki her şeyin planlı bir komplo hatta suikast olduğu kanaatindeyim.Çünkü bu vatana kim faydalı olduysa bu ülkede yaşatmıyorlar.Kimse onlar Allah bin belalarını versin.Allah yardımcımız olsun. Saygılar

 19. hilal dedi ki...

  allahım inş hepsi sağ salim çıkarlar bence bu işte bi suikast var olmasa en geç 10 saat içinde bulurlardı inş sağ salim çıkarlar yoksa bunun hesabını önce allaha sonra bizlere veremezler bunlaı yapanları allah ıslah etsin..

 20. Ozan Erbabi dedi ki...

  Eğer o düşen helikopterde bir Yahudi veya Ermeni çocuğu bulunsaydı, yada Osman Baydemir olsaydı, şimdiye çoktaaan bulunmuştu. Yer yarılsa bile yerin altından çıkarılması gücüne sahip Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin basiretsiz yetkililerine yazıklar olsun.

 21. Adsız dedi ki...

  insallah bulunur muhsin amca insallah allahım yardım ed :(((((((((((((((((((( bulunsun:(((((((((((((((((((((

 22. gül dedi ki...

  RABBİM DARDA OLANIN YANINDADIR İNŞALLAH İYİDİR.O DİMDİK AYAKTA DURMAKTAN HOŞLANIR VE İNŞALLAH DURACAK.GÜZEL GÖREN GÜZEL DÜŞÜNÜR GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATTAN LEZET ALIR.GÜZEL DÜŞÜNELİM İNŞALLAH GÜZEL GÖRECEĞİZ.

 23. servet olgaç dedi ki...

  öncelikle ailesine ve yakınlarına allahtan sabır diliyorum muhsin yazıcıoğlunun hala bulunamaması üzülerek söylüyorumtürkiye cumhuriyetinin sivil savunma ekiplerinin sivil toplum örgütlrinin ne kadar aciz ve bu konuda ne kadar yetersiz olduğunu göstermektedir.

 24. Adsız dedi ki...

  yaa akadaslar bız ne kadar acız bır ulkeyızkı teknolojıden yararlanamıyozz dıs ulkede bu olay olsa sımdıye kadar coktan bulunmuslardı.ama ınsallah bızde buluruz

 25. bende bütün gün iş yerinde sürekli onları düşündüm, işi gücü bırakıp haberleri takip etmeye çalıştım. içim sızladı düşündükçe. güzel şeylere bile gülmek gelmiyor içimden. işin şahibeli kısımlarına gelince, suikast olduğunu sanmıyorum, muhtemelen helikopterde oluşan ihmale dayalı bir kaza oldu.
  arama kurtarma çalışmaları ile ilgili de, bu ilkede yönetimdekilerin, istedikleri takdirde neler yapabildiklerini çok iyi biliyoruz. işlerine gelmedikleri zamanda neleri yapmadıklarını 6 tane canı, nasıl gözden çıkardıklarını da bir kez daha görmüş olduk.
  tahminlerime dayanarak ve üzülerek, hepsine allahtan rahmet diliyorum, umarım yanılırımda geçmiş olsun dileyebilme şansımız olur...

 26. Adsız dedi ki...

  "hep gittiler kalmadılar gülme gülme agla gönün"

 27. Adsız dedi ki...

  ben bir tc vatandası olarak bu durumdan utanc duyuyorum hangi cagda yasıyoruz düşsen bir bisiklet degil helikopter vay be çok geriyiz

 28. Hasan KILIÇ dedi ki...

  Gemicik sahipleri boyle bir kaza yapmış olsaydı sizce şimdiye kadar bulunurmazmıydı acaba. ???

 29. hasan kılıç.. büyük bi üzüntüyle yazıyorsun bunları, biliyorum ama yapma bunu..

 30. Adsız dedi ki...

  allah göstermesın ama muhsın yazıcı oğlu vefat ettıyse hele de uçaktan sağ çıkıp donarak hayatını kaybettıyse bu ülkede çok şeyler değişirr..inşallah iidir allahu teala onu bıze bağışlasın...

 31. meltem dedi ki...

  ya nasıl bulunamıyo o kadar aciz bi ülkemiyiz 24 saat oldu hala bi haber yok dualarımız seninle muhsin yazıcıoğlu ne olur bulun onları artık yaaa....

 32. meltem dedi ki...

  ya biz böyle duarsız milletmiyiz 24 saat oldu nasıl bulunamazzz muhsin yazıcıoğlu ve onun yanındakilere duamız sonsuz biz böle aciz bir türkiyemiyiz ne yazık ki öle görünüyo ne olur bulun artık

 33. Adsız dedi ki...

  selam selam

  BBP liderine yapilan teknik suikastin nedeni kendisine ulastirilan akp li eski bakanin ve arkadasinin mavi yolculuk kisvesinde ünlü bir demir çelikçi ailenini yatıyla yaptıkları alem görüntüleri mi ?Bakanın keyfettiği körpe hatun tırışkadan bir memurken nasılo Kocaeli üniversitesinde şef olabildi ???? milletvekilinin Kocaeli valiliğindeki fantastik icraatları.Yatlara meraklı GTP lideri Tuna nın amcası Kudret Bekleviç...

  http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=12285

  Selam selam
  Nukhet Oruc; 8 Temmuz 1985 İzmit doğumlu,Nevzat ve Şaziye kızı .12 Haziran 2005 tarihi itibariyle İzmit ilçe nüfus müdürlüğünde babasının çevresi sayesinde işe başladı.Asi tavırları ve davranışları çevresinde dikkat çekmesine rağmen amirlerince sürekli kollandı.ekim 2007 itibariyle Kürt konseyince kendisine verilen görevle saatçi ali Efendi konağının kültür ve kara para aklama merkezi olarak ele geçirilmesi konusunda çalışmalara başladı.4 Ocak 2008 tarihi itibariyle eşinden boşandı,bir süre sonra vali yardımcısı Mehmet ÖZCAN la beraber yaşamaya başladı.Mehmet ÖZCAN ve Kocaeli valiliğindeki işbirlikçileriyle beraber Kültür Bakanlığı (355 bin dolar Cumhurbaşkanının dahli olduğu söyleniyor ),TÜpraş(200 bin dolar),Kocaeli büyükşehir Belediyesi (85 bin 300 dolar),çeşitli bankalardan kredi(300 bin dolar),kaynağı açıklanamayan güneydoğu orijinli 400 bin dolar,İzmit esnafından
  kaynağı açıklanmayan 100 bin dolar olmak üzere yaklaşık1,5 milyon dolar para Mehmet ÖZ+can ve Nükhet oruç ikilisince buharlaştırıldı.
  .Kendisinini türk basınında ilk defa yayınlanan fotoları asagidadir.Nukhet Oruc un ilgili olduğu oparasyonlar

  1. SJ ve antikacının kızı Zeynep P. ve grubynca İzmit nüfuz müdürlüğü taşınırken arşivleri kaçırıldı.sorumluları 150 yıllık arşivleri özel olarak taşınması gerekirken naylan torbalarda amele stajyer ve memurlara zabıtsız taşıtanlardır


  3. Barclays bank ve Kocaeli valiliği :http://cemyaren.blogspot.com/2008/04/ite-size-ete-izleri.html

  4. Seçimlerde şaibe: http://hanifgundem.blogspot.com/2009/01/secimlerde-saibe2.html

  5. http://hanifgundem.blogspot.com/2008/10/izmit-nfus-mdrlp-hakknda.html

  6. alikahya da ki EMP patlaması :

  http://hanifgundem.blogspot.com/2009/01/vali-gokhan-sozer-e-cevablar.html
  7. http://hanifgundem.blogspot.com/2008/12/crypto-minority.html

  8. KOCAELİ İL ÖZEL İDAREYE İŞÇİ OLARAK YERLEŞEN SONRA VALİLİĞE MEMUR OLARAK GEWÇİP YAN GELİP YATANLAR KİM ???? NİÇİN MÜDÜRLERİN BUNLARA SÖZÜ GEÇMİYOR ????

  9. engin temel cinayeti

  http://hanifgundem.blogspot.com/2008/12/engin-temel-cinayeti.html
  10.

  http://hanifgundem.blogspot.com/2008/10/ahmet-hakan-in-manitasi-utanmaz-pelin.html
  11.

  http://www.turksolu.org/156/foto/mektup-buyuk.jpg

 34. Adsız dedi ki...

  fazla söze gerek yok. sözün bittiği yerdeyiz bence herşey planlı gibi görünüyor. bu teknoji ve 2000 kişi arama yapıyor ve bulunamıyor. türk milleti de inandi sanki türk insanın zekasına haret ettiklerini düşünüyorum. çünkü herkes herşeyin farkında yazıkki vatanını sevmenin bedeli bu olmamalı. rahat uyu yazıcıoğlu seni sevenler seni hiç bir zaman unutmayacak seni ve seninle aynı kaderi paylaşan diğer adın kişileri nesilden nesile aktaracağız ve sizinle herzaman gurur duyacağız.

 35. Adsız dedi ki...

  türkiyede siyaset yapmak bu ya trajik bir trafik kazasına kurban gidersin yada içtiğin yediğin bişey dokunur zehirlenirsin yada aleni şekilde bombalanırsın sayın yazıcıoğlu ne ilk nede son ne aydın kişiler gitti ve bu mantıkla daha gidecek türk insanlarını tek bilek tek yunruk tek yürek olmaya çağrıyorum. türke türkten başka dost yok gelin dış güçlerin maşası olmayın gelin bu ülkeyi sevelim gelin bu ülkeye sahip çıkalım herşeyiyle koruyalım

 36. Adsız dedi ki...

  yazıklar olsun diyorum başkada bişey demiyorum. Bu nasıl bişey yav resmen katliyam. 47 saattt yaa
  47 saat resmen işkence yazık çok çok yazık. o kadar tel. konuşmalarına rağmen yer tespit edilmedi artı teldeki yetkili bayan suçlanıyor. ya siz önce nasıl o kadar zaman içerisinde yer tespiti yapılmadı onu araştırın.
  SAYIN BAŞKANIMIZ MEKANIN CENNET OLSUN DUALARIMIZ SENİNLE VE SENİ HİÇ UNUTMİCAZ...SAYIN BAŞKANIMIZIN AİLESİNEDE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM ALLAH SABIR VERSİN ÇOKKK AMA ÇOK ÜZGÜNÜM...

 37. Adsız dedi ki...

  KOCAREİS YAKIŞMADI SANA MEKANIN CENNET KOMŞUN EFENDİMİZ OLSUN


Leave a Reply