5.3.09

Mansur Yavaş : Ankara'nın Yeni Başkanı

Yazan: Damat Ferit | 5.3.09 | Kategori: , , , , , , |
Yazı: Mansur Yavaş : Ankara'nın Yeni Başkanı


Aşağıda şimdi yazacaklarım tamamen benim görüşümdür.Yazıdan alınanlar olabilir.Ama özür dilemiyorum alınanlar için.Alınıyorsan okumayabilirsin baştan.Kendi görüşünü de belirtebilirsin ayrıca.

Önce Neden Mansur Yavaş onu kendimce açıklaycağım.Daha sonra da Neden Melih Gökçek ve Murat Karayalçın değil onları açıklayacağım.

Neden Mansur Yavaş ?

Öncelikle herşeyden önce diğer adaylarla karşılaştırıldığında onlardan daha beyfendi.Daha iyi bir üslubu var.Artık maganda siyaseti istemiyoruz.Adam gibi adam sözünde duracak bir adam varsa o da şu şartlar içinde sayın Mansur Yavaş'tır.10 yıl boyunca yaptığı Beypazarı Belediye Başkanlığı süresince bir Beypazarı muizesi gerçekleştirdi.Artık turist cazibe merkezi haline geldi.Şu ana kadar Beypazarı olayını bir mucize çok güzel bir olay anlatan gazeteler şu seçim süresince aşağılamaya başladılar.Neden acaba.Yandaş medya böyle birşey galiba.

Beypazarına yılda yaptığı yeniliklerle 20 trilyonluk gelir sağladı.Kısaca,siyasetçi olmasına rağmen etrafında her dünya görüşünden seveni olan, önceliği hizmet olan ve “Ankara’ya çatışmaya değil, çalışmaya talibim.” diyen bir insan. “Bir arkadaşı, dostu kaybetmektense bu seçimi kaybetmeyi tercih ederim.” diyebilen adam gibi bir adam.

Ankara'nın yeni başkanı geliyor.Mansur YAVAŞ’a evet demek; dürüst ve ehil bir yönetime evet demektir. Mansur YAVAŞ’a evet demek; havasıyla, suyuyla temiz ve herkesin görmek isteyeceği turistik bir Ankara’ya evet demektir. Mansur YAVAŞ’a evet demek; huzurlu ve güvenli bir Ankara’ya evet demektir.. Mansur YAVAŞ’a evet demek; bu şehri emin bir kişiye emanet etmek demektir. Mansur YAVAŞ’a evet demek; Belediyede partizanlığa ve yandaşlara rant sağlamaya hayır demektir.Özetle Mansur YAVAŞ’a evet demek; gönül huzuru ile Ankara’da yaşıyorum demektir.

Neden Murat Karayalçın Değil?


Neden değil biliyor musun.? Bu adam 15 sene öncesinde de yaptı Ankara'da belediye başkanlığı.Yaptıkları ortada Ankara'nın hangi sorununu çözmüş.Sadece 2 kuruşluk malı 10 kuruşa almış.Birilerine rant sağlamış.Borç borç üstüne.Bu kadar olur.

Asıl önemli sebep ise Karayalçın, PKK yandaşçısı olduğunu açıkça belirten parti adında yanlış olabilir sürekli değiştiriyorlar Hadep ile işbirliği yapıp seçime girmiştir.Bunun bir açıklaması yok gibi.Bu adam seçilirse belediyenin ve güzel Ankara'nın içine dışına bu Pkk yandaşlarından dolacak.Eğer azıcık ülkesini seven varsa bu adama oy vermez.Karayalçın'a oy vermek Pkk ile işbirliği yapmak gibidir benim gözümde.

Ayrıyeten tek bir projesi olmayan biri, Atatürk'ün partisinin arkasına sığınmış oy vermeye çalışıyor.Pkk yandaşçılarıyla işbirliği yapan adamı Chp adayı yapanlar utansın.

Neden Melih Gökçek Değil?

İşte zurnanın zırt dediği yere geldik.Bu adam resmen Ankara'da imparatorluk kurmuş.Rant yuvası haline gelmiş Ankara.Kaç senedir belediye başkanlığı yapıyor.Eğer iyi bir beledye başkanı olsaydı.Acaba şu anda Ankara'nın su,hava ve daha birçok şeyinin sorunlu olduğunu söylermiydik.Yaptığı yolsuzluklara sürekli kılıf bulmayı başaran bu adam en iyi tokat seçimde verilecektir.

Diyor ki Mansur Yavaş'a oy verenler oyları bölecek aradan Karayalçın çıkacak.Hahaha:) Anladı rakibini çünkü Karayalçın %25 i geçemez.Gökçek, sürekli çelme takmaya çalışıyor.Bel altından vurmaya çalışıyor.Ne olacak Akp'li o da.Onlar iyi bilir maganda siyasetini.Ama bu halk en iyi cevabı bu kez verecektir.

Daha iyi bir Ankara için ver bakayım kararını.Verdiğiniz her oyun hesabı bu dünyada olmasa da ahirette hesabı sorulacaktır.Bunun sorumluluğunu bilerek oy verin.Öyle kolay değil yani.İşte Mansur Yavaş'ın Beypazarı Mucizesi


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 4 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. mansur yavaşa oy vermek istiyorum aslında bana kalsa ama bu işin gene akp chp kapışması olacağı görüşündeyim yani oyumun boşa gitmesi kaygım var o yüzden sanırım gene her zaman klasik yaptığım gibi 6oka basıcam mühürü

  2. Babegazelle, Melih Gökçek'in oyununa geliyorsun sende tamamen oy almak amaçlı yapıyor.Karayalçın'ın şansı yok anketlerde açıkça belli bu zaten..

  3. ya aslında ankaradaki akplilerin de melih gökçekten sıtkı sıyrıldı iyice, bunu biliyoruz ama karayalçın korkusundan ona verilir yine heralde. belediye dedin mi bi çok yerde akpyi tek geçerim şahsenn ama akp de melih beyden çok memnun değil sanırsam çünkü adaylığının açıklanması o kadar uzun sürmezdi heralde çok istekli olsalardı. inşallah iyi olan kazanır ne diyek:)

  4. yavas olsun mansur olsun.