17.3.09

Hastalardan Öğrendiklerim-Blog Tanıtımı

Yazan: Üfürükten Prenses | 17.3.09 | Kategori: , , , , , , |
Yazı: Hastalardan Öğrendiklerim-Blog Tanıtımı

-Hastalardan Öğrendiklerim-


Blogmania,sevgili kuzen(ben niye kuzen diyorsam benim de kuzenim gibi,sana kuzen diyebilir miyim abi :P )Damat Ferit sayesinde en hareketli günlerini yaşıyor.Ama sanki gündem,geyik ve sohbet muhabbet derken blog tanıtım işini bir ara unuttuk hissine kapıldım.Son dönemlerde blog sayısında oldukça büyük bir yükseliş var,bazılarını gizliden bazılarını da aşikar olarak takip ediyorum.İstikrar ile yazanları burada tanıtmaya başlayacağım ama önceliklerim farklı..Bugün tanıtacağım blog hepimizin yaptığı klasik kişisel veya güncel yazılardan farklı içeriklere sahip..

Hastalardan Öğrendiklerim

Yazarımız doktor ve 41 yaşında bir bey,hergün ona tedavi için gelen hastalar ile ucundan kıyısından sohbetler yapıyor.Her hastasından birşeyler kapmaya çalışıyor belli ki .. 2005 Kasım ayından beri yazılan blogun hangi sayfasını açarsanız açın ,sıkılmıyor,sizde hastalardan birşeyler öğreniyorsunuz.

Konular ise hepimizin hayatında varolan konular,bazen bir yemekten bahsediyor,bazen bir doğum hikayesinden,bazen genç bir hastanın ergenlik sorunlarından,bazen siyasi bir figürden,bazen maddi sıkıntıdan çocuğunu yuvaya vermiş bir anneden,bazen futboldan,kuaförden,müzikten.. Öyle ki hastalarıyla böyle sohbetler eden bu yazarımızın yerinde olmak istiyor,her hastasını nasıl dikkatle ve itina ile dinlediğine hayret ediyorsunuz..

Okuduklarınızdan sonra "aaa bu benim yahu" demeniz olası,doktorumuz nerede görev yapıyor bilemiyorum,ama hikayeler çok benzer.Doktorların sadece tıbbi teşhis koymadığını,aynı zamanda psikolog görevini de üstendiğini görüyoruz bu blogda. Yazarımız ayda ortalama 10-15 yazı yazıyor,yazılar kısa fakat etkileyici metinler oluyor,kişisel bloglardan sıkılanlardansanız bu blog tam size göre.. Hastalarından öğrendiği yüzlerce hikayden biri olmasada,ilginç bulduğum bir tanesini paylaşıp yazarın üslubu hakkında fikir vermek istedim..

Bazen alnımda “Bana hikayeni anlatabilirsin” diye mi yazıyor acaba diye düşünüyorum; belki mesleki deformasyondan, insanlar sık sık, sormadan hikayelerini anlatıyorlarBu sabah işe gelirken fotokopi çektirmek için uğradığım kırtasiyeci, içeriye girdiğimde elinde çektirdiği fotokopileri tutan esmer bir gençle sohbet ediyordu. Genç vedalaşıp ayrılınca ben de elimdeki ruhsatı verip fotokopisini istedim.

Kırtasiyeci, "Bir tane mi?" dedikten sonra "Bu gencin memleketinde beni soydular, taa 1974’te, Batman Kozluk’da” dedi“Ne yapıyordunuz orda?” dedim“Kamyonumuz vardı, amcamla yük taşıyorduk” dediEşikiyalar asker kıyafetleriyle yolu kesmişler, bunlar da kaza var sanıp inince paralarını ve arabanın teybini istemişler.

“O zaman araba teybi çok kıymetliydi” dedi“Verdiniz mi peki?” dedim“Ben o zaman çok gençtim, hem de sosyalisttim. Bunlara yaklaştım damardan girdim, ‘Tabi bu dağ başında soygun yapmayacaksınız da ne yapacaksınız, helal olsun!’ dedim.Beni bıraktılar, paramı almadılar.

Amcamı gösterip 'Bunda para var mı?' diye sordular. Ben de (fısıldayarak) 'Evet var, o gavatın parasını alın' dedim. Teybe gelince, 'Almayın daha çok yolumuz var, sıkılırım' dedim, onu da almadılar” dedi

“Amcanızı soydurttunuz yani” dedim“Amcamda da para vardı, ama esas para bendeydi, kamyon bizimdi” dedi.Fotokopiyi aldım, cebimden 10 kuruş çıktı,"Yeter mi?” dedim“Yeter” dedi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. ilginç bir bloga benziyor:)) güzel keşif:))

 2. Güzel de laf mı süper süper :P:p aha:D hem fazla bilinmeyeni bulup çıkarmak ayrı bir maharet olsa gerek:P:p

 3. havalara girdim :P
  hocam kim ya,iyi blogu gözünden tanırım ben,beni kim eğitti ehi ehi :P

 4. Benden gördün ben keşfettim önce banane ilk ben buldum! bi saniye ne bu gömlek, bırakın beni deli değilim, ben buldum ahaha:D

 5. çok güzelmiş baya kurcalıorum iki saattir :)

 6. @ugenist: ben senden önce buldum bebişim,düşün taaa o zaman buralar dutluktu falan :P

  @babe:beğendiğine sevindim canım,zevklerimiz benzer,biliyorsun..

 7. bu blogu bende takip ederim. çok hoş şeylerden YORUMSUZ olarak bahsediyor. süper bir adam

 8. Daha önce duymuştum bu siteyi , çok ilginç yazıları var :))

 9. yazılarınız ilgi çekici insan takılıp kalıyor yarım saattir okuyorum


Leave a Reply