20.3.09

21 Mart Nevruz (Bahar) Bayramı

Yazan: Ukturk | 20.3.09 | Kategori: |
Yazı: 21 Mart Nevruz (Bahar) Bayramı

Ulu Gün, Yeni Gün gibi anlamlar ifade eden Nevruz Bayramı, Türk Milletinin yeniden doğuşunu simgeleyen bir kutlamadır. Türk Mitolojisinde Ergenekon'dan çıkışı ve Türk'ün varoluş mücadelesinde ortaya koyduğu kudret ve iradeyi temsil eden Nevruz Bayramı ayrıca baharın gelmesi gibi doğal bir membaı da bünyesinde taşıya gelmiştir.

Tüm Türk Dünyasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Nevruz, ateşten dağların bile Türk varlığını engelleyemeyeceğinin bir delilidir. Ergenekon ruhunun kemale ermesi ve daha ileri merhalelere taşınması, Nevruz'un olduğu gibi anlanmasıyla alakalıdır. Türk'e kast etmiş yapıların tarihi saptırmaları, bu milli bayramımızı amacından ve anlamından uzaklaştırma maksatlıdır.

Ergenekon/Nevruz Bayramı, Türk insanını birbirine kenetleyen ve Türk Dünyası'nda birlik beraberliği simgeleyen bir bayramdır. Ergenekon/Nevruz asırlar öncesindeki Ergenekon ruhunu hatırlatan ve bu ruhu kaybetmememizi sağlayan bir ateştir. Bu ateş, hiç sönmeden günümüze kadar yanmış ve gelecekte de kıvılcımlarından binlerce gönlü tutuşturarak Türk Dünyası'nda binlerce ruhu ısıtacaktır.

Türk Dünyası'nda birlik, beraberlik ve başarıya vesile olması dileğiyle, Çin Seddi'nden, Adriyatik'e kadar Tüm Türk Dünyası'nın Ergenekon/Nevruz Bayramı Kutlu olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. bildiğimiz ukturk mü yazıo bunu yoksa trt spikerine neim bi bağlandık eheheheheh bi de bi çocuk bugün benim doğum günüm ben olmasam dünya anlamsız olurdu kutlayın leyn aloo die nie böhürmedi burda die de merak içerisindeyim:D

  2. Ne güzel yazmışsın asıl anlamını. Teşekkür ederim, okumaktan çok hoşlandım bu yazıyı.

    babegazelle seninde doğum günü kutlu olsun :).

  3. efsacım yanlış anlaşılma benim değil ukturk beyin doğumgünüydü de yazmadı böle şeler hayret diorum ama geçmiş doomgünüm adına kabul ediorum hehehe


Leave a Reply