25.2.09

Hayallerin Peşinde Filmi (Revolutionary Road)

Yazı: Hayallerin Peşinde Filmi (Revolutionary Road)

Sonunda beklenen film Türkiye'de vizyona giriyor.Vizyon tarhi 26 Şubat olması lazım.Sinema sever aynı zamanda korsan sevenler bu filmi ne yapıp edip izlemiştir.Ama izlemeyen kitle daha çoktur diye düşünüyorum.Filmin adı ;

Revolutionary Road / Hayallerin Peşinde

Filmde Titanic filminden sonra yani 11 yıl sonra Kate Winslet ve Leonardo Di Caprio bu filmde buluştu diyebiliriz.Film tabiki bir romantik bir drama.Bu ikilinin bir araya geldiği filmden başka birşey beklemek haksızlık olurdu zaten.

Revolutionary Road diğer adıyla Hayallerin Peşinde filminin konusu hakkında bilgi verirsek.Film 1950 yıllarında geçiyor.Filmde birbirini seven ancak çok fazla tanımadan daha birbirlerine yabancıyken evlenen karı kocanın hikayesini anlatıyor.

Bu ikili hayallerini bırakıp önce küçük bir kasabaya yerleşiyorlar.Sonrasında bir nokta geliyor sıkılmış olacaklar ki daha konforlu bir hayat için hayatlarını değiştirmeye ve hayalleri peşide koşmaya başlıyorlar. Tabi herşey yolunda gitmiyor.Kararlarının doğru olup olmadığını düşünüyorlar.İşte bu şekilde gelişen olaylar silsilesi diyebiliriz.

Hem Kate Winslet hem Leonardo Di Caprio süper bir oyunculuk sergiliyorlar filmde.Bu da filmi izlenesi kılıyor zaten.Şunu da hatırlatayım Kate Winslet bu filmdeki rolü ile Golden Globe kazandı.Film 3 dalda da Oscar'a aday gösterilmişti ama alamadılar.

İlgilenenler için Hayallerin Peşinde filminin fragmanı ise şöyle,

Size tavsiyem filmi orjinal dilinde izlemeniz.İngilizce olmayanlarda altyazı ile izlesin.Aslında bu tüm yabancı filmlerde geçerli duyguyu yakalamanız manasında.Dİğer türlü daha farklı oluyor.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Bu ikisi Titanic'i batırmamışlar mıydı..?:P

    Leonardoyu severim,ilk fırsatta izleriz...Fragman için sağol...

  2. bu film beni cok etkilemisti izledigim zaman. izledikten sonra gunlerce etkisi altinda kaldigim ender filmlerden. kate winslet the reader olmasa bu filmle de oscar'i alirdi.

    sonuc: muhakkak izleyin...

  3. Teşekkürler bu aralar hayallerinin peşinde bir fasulye olarak yollarımda başka ayak izlerine rastlamak güzel olacak beyaz perdede :)


Leave a Reply