9.11.08

Bir 10 Kasim Ataturk'un Vefatı Yazisi

Yazan: Ukturk | 9.11.08 | Kategori: |
Yazı: Bir 10 Kasim Ataturk'un Vefatı Yazisi

10 Kasım 1938 Ulu Önder Atatürk'ün vefatı ile ilgili ulaştığım bir yazıyı paylaşmak istedim.Güzel bir yazı olduğu düşüncesindeyim.Atamızın ruhu şad olsun.

Türk milleti, yaşadığı en zorlu badireleri, bağrından çıkardığı kudretli liderler ve kahramanlarıyla atlatmış; geleceğini o liderlerin mirasları üzerine inşa etmiştir. Bu yüzden aziz milletimiz, tarihini ve tarihe yön veren atalarını her zaman hatırlamıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Türk milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK de, Türk milletinin hiç bir zaman unutmayacağı en büyük liderlerindendir. Başbuğ Atatürk; aziz milletimizin var olmak kavgasında, şanlı maziden aldığı feyzle büyük bir mücadele vermiş, yeryüzünün bu necip milletinin tarih sahnesinde yeniden haykırışına önderlik etmiştir.

Bu büyük insanın ebedi âleme intikal edişinin 70. yılında; O'nu sevgi, saygı ve hasretle anıyoruz.

Mustafa Kemal'i hatırlamanın sadece lafla olmayacağının bilincindeyiz. O'nu yaşatmanın; kurduğu cumhuriyete, yaptığı inkılâplara, gösterdiği hedefe sıkı sıkıya bağlı kalmakla, millî değerlerimize eskisinden daha da çok sahip çıkmakla mümkün olduğunun da idrakindeyiz. Bu nedenle, Mustafa Kemal'in bize devrettiği şanlı bayrağı taşımanın sorumluluğuyla hareket etmekteyiz.

Özellikle son dönemlerde kamuoyunu etkileyebilecek kitle iletişim araçları yoluyla, Gazi Paşa ve onun sahip olduğu, bizlere miras bıraktığı değerler tahrif edilmeye çalışılmaktadır. Bu sinsi ve hain çabaların karşısında durabilecek yegâne güç de Atatürk'e sahip çıkan bir nesildir.

Gazi Mustafa Kemal; Türk milletinden aldığı güç ile mücadele ederken, azim ve kararlılıkla her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceğini bizlere göstermiştir. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır anlayışıyla, hayatını Türk milletine vakfetmiş, bu şanlı milletin ilerlemesi ülküsünü kendi ismiyle birlikte hafızalarımıza kazımıştır.

Birlik ve beraberliğimizin perçinlenmesi gereken bu dönemde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 6 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Sanırım Mustafa filmine bi geçirilme var bu yazıda. Kimin yazısı olduğunu da yazsaydın keşke.

  2. Her gün biraz daha diriliyor ATA'm,
    Hergün bir az daha yüceliyor ona çamur atmak isteyenlerin sayesinde.Ne de olsa altın pas tutmaz.O daima kalbimizde.

  3. Sadece "Mustafa" filminin dejenerasyona katkısı değil, Atatürk hakkında çıkan asılsız ve yanlış yorumlanan haberler, yanlış politikalar ve yapay ideolojik kamplaşmalar, "gaflet, dalalet, hıyanet"...vs.,Türk bağımsızlığını ve cumhuriyetini korumak ve savunmak gerektiğini göstermektedir.

    Emanetini tam koruyamamakla birlikte yine de içimizde bir umut ve güç barındırıyoruz. Ulu Önder'i saygıyla anıyorum.

  4. Atam, Seni ve Türkiye Cumhuriyeti'ni nesilden nesile aktarıp, yaşatacağımıza söz veriyoruz

  5. bu sözlerin sadece yazılarda kalmaması dileğiyle...

  6. teşekkür ederim bu paylaşım için daha önce hiç okumamıştımm..


Leave a Reply