4.10.08

Şehitlerimize...!

Yazan: Ukturk | 4.10.08 | Kategori: |
Yazı: Şehitlerimize...!

Nice hayalleri vardı, nice umutları, gelecekleri erken bıraktı onları, onlar sinmediler, onlar susmadılar, onlar kaçmadılar, onlar satmadılar, onlar onlar.. O acı ve kanlı günleri yaşayan kardeşlerimin kimi canından kanından gönlünden koparılan çiçeklerin yasını tuttu, kimi ülkü adlı nazlı gelini, bir sevdayı, Vatanı anlatıyor çocuklarına.Yağmurlar dönerken kara, bazen de güneş gösterirken yüzünü, isimleri unutulanlara akar birkaç damla inceden gözlerimizden. Mevcut durum ahvaline girmek sadece eksikliğimizi gösterecek bizlere, bu ruhu, o deli kanı bugünde taşıyan yarınlara emanet edecek olan bizler..

Yumruğumuzu sıkalım, keskin öldürücü olalım demiyorum; görmezden gelmeyelim sahip çıkalım, kalemimizle, sözümüzle, samimiyetimizle, devletin bütün organları bizim bizim olana çalışarak, hak ederek ulaşalım. Şehitlerimiz rahat yatmıyor baba topraklarında, vatan toprağımızda, unutmak zul bize, unutmayalım, unutturmayalım, yaşayalım, yaşatalım.

Büyük Vatan Şairimiz Mehmet Akif'in dizeleri dökülüyor dilimizden.Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor, Peygamber.Şehitleri anlatmak geliyor içimden, dilimin döndüğü, duyduğum, okuduğum kadar birbirine sıkı sıkı bağlı 3-5 cümleyle. İçimde o cümleler, hatırlatan, hatır tutan, dilimden dökülenler başka, ahde vefa imandandır diyor içimde titreyenler, kanımda hızlı olan hareketlenmeler ve bakışlarımdaki söz ebed bizimdir..

Evet söz ebed bizimdir.Ama sevgili Tayyip Erdoğan demek ki bu işler Bush amcanın elini ayağını öpmekle,oğluna gemicik almakla,ülkenin herbiryerini yabancılara peşkeş çekmekle,kendi etrafındakileri zengin etmekle olmuyor.Bir de dinimiz bütün elhamdülillah müslümanız diye ortalıkta geziyorsun.Bakalım ahirette nasıl vereceksin bu şehitlerin hesabını..Hepsi burnundan gelecek eminim.Ama bizim halkımız salak vatan millet ruhu kaybolmuş.3 torba kömüre hemen tav oluyorlar.Dini imanı para olmuş..Bu seçimlerde halk hesap soracak demek isterdim ama değişen birşey olmayacak gibi.Sonumuz hayır olsun.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 8 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Uyuşturulduk arkadaş, uyutulduk, diz boyu çaresizliğimizle iç yangınlarımızın alevini sebep olanlara hohlayamadık bir türlü.Az mı yandık ne?"Yanan yakar" diyorlar bir de, hani nerede????Buz gibi hala dimdik ayaktalar birileri.

 2. Arkadasim oyle guzel yazmissinki yazacak baska birsey bulamiyorum:(((((((( Yuregine saglik cok uzgunum aglamain artik annelerrrrrr Turk milletimin basi sag olsun bizler var oldukca kisenin bizi yok etmeye guce yetemeyecek.Benim oglumda vatan gorevini yapiyor.artik aglamasin anneler aglatmasinalar:((((((((
  gozyaslarima hakim olamiyorum evladim :(((((

  NE MUTLU TURKUM DİYENE.

 3. başımız sağolsun.
  ben gerçekten çok üzgünüm.

 4. ayrıca yazında süper olmuş.

 5. kani dedi ki...

  çok güzel bir yazı yüreğinden anlatmışsın belli,
  kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktada nedenir ki
  her olayı olduğu gibi bunu da unutacak olan milletimizin başı sağolsun..vatan sağolsun..

 6. Aynısını serzeniş meraklısına da yazdım. Tekrar yazmak bile içimi acıttığından kopyala yapıştır yaptım. Özür...

  " Adını hatırlamadığım emekli bir paşa dedi ki; "Bizi şehit eden PKK değil, gereği için yetki vermeyen siyasilerdir." dedi. Siyasileri de biz seçtiğimize göre, sorumluluğumuzu kabul etmeli ve bu işi kökünden milletçe çözmeliyiz derim ben. "

 7. öncelikle eline sağlık çok güzel yazmışsın.benim elim bir türlü varmadı yazmaya ne hissettiğimi ne geçirdiğimi içimden..dağda neler olduğunu yakınen bilen biri olarak orda ne avantaların dondugunubır konserve ıhalesı için bu işkenceyi bitirmediklerini düşündükçe içim yanıyor o yeni yetme delikanlılara..söyleyecek söz yok aslında malesef bu mandalite ile son olmayacak bu yavrular..

 8. alışıyoruz sanki alıştırılıyoruz. neredeyse her gün 1-2 şehit veriyoruz aslında ama üstünkörü dinleyip yada okuyup haberlerde vah yazık deyip geçip gidiyoruz. ne zaman rakamlar 2 haneli olunca o zaman daha yüksek çıkıyor sesimiz. sahi ne yapıyoruz biz alışıyor muyuz gerçekten alıştırılıyor muyuz...


Leave a Reply