24.10.08

Blogger Erişim Yasağına Hayır.!

Yazan: Ukturk | 24.10.08 | Kategori: |
Yazı: Blogger Erişim Yasağına Hayır.!

Blogger en kısa zamanda açılmalı onun için ekşi sözlükte gördüğüm bir yazıyı paylaşayım.Bunu lütfen uygulayınız.Koyun olmayanız.Sesiniz çıksın azcık.Lütfen;

sayın türkiye cumhuriyeti milletvekili,

"5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun" adı altında çağımıza ve bize hiç yakışmayan bir kanun sebebiyle ülkemizde çeşitli internet sitelerine erişim engellenmektedir. bu kanun şu anki biçimiyle sadece ülkemizi çağdışı bir konuma sürüklemekle kalmamakta, bununla birlikte insan hakları evrensel beyannamesinin 11. ve 19. maddelerine aykırılık teşkil etmektedir.

beyannamenin 11. maddesine göre kişinin suçu ispatlanana kadar suçsuz sayılacağı ilkesi, bu kanundaki gecikmesinde sakınca bulunan durumlarda tedbir amaçlı yayın durdurması ile çiğnenmektedir.
yine beyannamenin 11. maddesine göre zanlıya adil dava hakkı tanınmadan suçlu ilan edilememesi gerekliliği de bu kanunla ihlal edilmekte, kendini savunma hakkı verilmeyen uluslararası siteler de kapatılmaktadır.

yine bu kanun, beyannamenin 19. maddesine göre herkesin sahibi olması gereken fikir sahibi olma ve ifade etme hakkı, daha da önemlisi kişinin herhangi bir ortamda, kısıtlama olmaksızın bilgi edinme hakkına karşı çıkmaktadır.

bunlardan daha da elim ve vahim olmak üzere, sayın milletvekili, bu kanun türkiye'nin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesine engel olmaktadır.

işte tüm bu saydığım sebeplerden dolayı, sayın türkiye cumhuriyeti milletvekili, bu kanunun iptali için en kısa sürede bir çaba göstermezseniz, ve bu çabanın samimiyetine bu yasadan dolayı hicap duyan bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan beni inandırmazsanız bundan sonraki herhangi bir yerel veya genel seçimde, size ve varsa temsil ettiğiniz partinize oy vermeyeceğimi ve çevreme de bu yönde telkinde bulunacağımı bildiririm.

saygılarımla,
isim soyisim
türkiye cumhuriyeti vatandaşı

mail atılabilecek adresler:

halklailiskiler@chp.org.tr
halklailiskiler@mhp.org.tr
kamer.genc@tbmm.gov.tr
ufukuras@ufukuras.net
ve http://www.tbmm.gov.tr/...lop/owa/e_posta.uye_e_posta adresindeki tüm adresler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 6 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. umarım işe yarar...

 2. türkiyedeki bu rezalet son bulana kadar blogumda hergün bu yasak hakkında yazılar yayınlayacağım ve en kısa zamanda bunu da yayınlayacağım herkesten de yayınlamasını rica ediyorum. sesimiz duyulsun...

  ha bu arada ben sizin için daha pratik bir tema düşündüm :) yapabilirim eğer isterseniz tabii... daha kullanışlı bir menü fln oluşturabilirim... eğer isterseniz tabii... sevgiler

 3. böyle önemli bir yazıda, imla kuralları bari doğru yazılsın. türkiyenin değil, Türkiye'nin. düzeltip yollayalım en iyisi.

 4. Bulabildiğim bütün adreslere gönderdim, umarım zahmet edip okuyorlardır..

 5. şu ana kadar attığım maillerden tam 96 tanesi iletilmedi, mail boxları doluymuş beyefendilerin ve hanımefendilerin.
  sayı da durmadan artıyor. bu derece ilgililer işte internetle!
  ben bunu yazana kadar 100 olmuş :-/

 6. anaaa niye beğenmedin kız ester :)gece boyu buna çalıştıydık halbuysem :)


Leave a Reply