29.10.08

29 Ekim Cumhuriyet Bayrami Yazısı

Yazan: Ukturk | 29.10.08 | Kategori: |
Yazı: 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami Yazısı29 Ekim Cumhuriyet Bayramına yönelik bir yazıya ulaştım.Ben kendim yazacaktım ancak ama bu yazıda çok güzel gerçekten.Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Türk milleti dünya tarihine her daim yön vermiş, tarih boyunca hürriyetinden asla taviz vermeden devleti ebed müddet anlayışını her zaman yaşatmış ve canlı tutmuştur. Bu şuurla hareket eden aziz milletimiz Çin'e karşı Kür Şad olabilmiş, Bizans'a diz çöktürmüş,"ya sen beni alırsın yahut ben seni" diyerek İstanbul'u aziz kılmıştır.

1. Dünya Harbi'nin sonrasında da, emperyalist güçler hasta adam olarak gördüğü Türk milletini tarih sahnesinden silme gayretiyle, Türklüğe bir kez daha saldırmış, ancak tek dişi kalmış bu canavar büyük Türk milleti karşısında yine hezimete uğramıştır. İstiklâl Harbi'nin neticesinde kazanılan bu zafer, cumhuriyetle taçlandırılmıştır.

Cumhuriyet, Türk Milleti'nin zalime boyun eğmeyeceğinin en büyük işaretidir.

Büyük Türk milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının Türk milletinden aldıkları güçle kurdukları ve aziz milletimizin 85. yılına eriştirdiği Türkiye Cumhuriyeti, Türk milliyetçileri tarafından kıyamete kadar aynı ülküyle yaşatılacaktır.

Türk milletinin birliğine, devletinin bağımsızlığına göz dikenler; kahramanlıklarla dolu Türk tarihini iyi okumalıdırlar. Türk tarihinin her sayfasında göreceklerdir ki; aziz milletimiz, canına kastedenleri gazabıyla kahretmiştir. Bugün Türk milletine düşmanlık güdenlerin sonu da dün Çanakkale'deki, Sakarya'daki, Dumlupınar'daki düşmanların sonu gibi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şâd, mekanları cennet olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Adsız dedi ki...

  Çok güzel bir yazı

 2. Adsız dedi ki...

  hoca 29 ekimle ilgili yazı bul yaz dedi bende çok aradım bulamadım yani birsürü yazı çıktı ama biri çok uzun biri çok kısa bana uygun olanı bulamadım ama bu yazı süper bunu yazıcam teşekkürler

 3. Güzel bir paylaşım. Ben de herkesin cumhuriyet bayramını kutlarım. Nice yıllara.
  Sevgiler.

 4. Adsız dedi ki...

  abi bir ay yok olduk ne olmuş buraya nan..... süper olmuş... valla tuttum... çok şekil karizma olmuş... valla... :) içim açıldı... eve en yakın zamanda net bağlatacam inşallah.. ve ye jades sizlerle olacak... :D ...neyse reklam da yaptık :P... nan özledim sizi ya... :) bi maceralar var uf.. neyse bloggera en kısa zaman da yazacam :D

 5. nice 85 yıllara...

  güzel yazı.


Leave a Reply