8.9.08

Ukturk Hoca ile Ramadan Sohbetleri Vol 2

Yazan: Ukturk | 8.9.08 | Kategori: |
Yazı: Ukturk Hoca ile Ramadan Sohbetleri Vol 2

Eveeett.Biliyorsunuz Ramazan'ın ilk günü Ramadan Fetvalarımızı soru cevap şeklinde vermiştik.Bu sohbetimizen sonra çok fazla soru aldık.Talepleri yetiştirmekte zorlandık.Hatta Google Türkiye Ofisinden mailler geldi.Ukturk Hoca yeni fetvalarını ne zaman vereceksin yoğun talep var diyerekten.Ben de onları kırmamak amacıyla ve ayrıyeten şarlatan hocalara alet olmamanız açısından sohbetlerime devam etme kararı aldım.Biliyorsunuz etraf Ramadan aylarında hoca kaynıyor..Bınların hepsi cümlesi tabi ki gerçek hocalar deil bizim gibi.O yüzden onlara itibar etmemeniz hususunda uyarıyorum.Haydi bismillah bakalım.

Bugün aslında birçok soru birikmesine rağmen sorulara yer vermeyeceğim bir daha ki sefere diyelim.Bugün Ramadan ayında nasıl dua etmeliyiz diye sorular geldi mesela bir bayan arkadaşımızdan..O yüzden bende size bugün görsel ögelerle destekleyerek bazı dua örnekleri vermeye çalışacağım amin inşallah.

İlk duamız aslında özü farklı ben sizin için onu en doğal ve etkili hale dönüştürdüm.Bayan arkadaşlarımız bu dua ile kısmetlerini açabilirler eğer kısmetleri varsa bunu daha da fazlalaştırabilirler.

1.Dua
Allahim lütfen bana;
Deniz kadar etkileyici bakislari olan ve yakisikli (Ukturk),
Ferit kadar kibar ve olgun (Ukturk),
Selim kadar zeki ve zengin (Ukturk),
Baran kadar karizmatik (Ukturk),
Cem kadar sadik ve eglenceli (Ukturk),
Polat kadar güclü (Ukturk)
Niko kadar fedakar ve kararli (Ukturk)
biriyle tanisma firsati ver.

Burda kızmızın saydığı isimler şu anda veya bir zamanlar dizlerde oynamış olan herifler.Tabi bunların hepsi yakışıklı çocuklar.Karşısında Ukturk yazmasının nedeni ise bütün bu özelliklerin Ukturk'te varolmasından kaynaklanmaktadır.Size yol gösterici olma niteliğindedir:P:p Fazla uazaklarda aramayın yani..(Bir öksürük sesi)

Diğer dularımızı ise size görsel olarak aktaracağım.Belki görerek daha iyi anlarsınız diyerekten.Bunlar da derin manalar içeren dualardır.



Yukarıdaki karikatürümüzde sevgili ! Deniz Baykal'ın Allah'a olan yalvarmasını görmekteyiz.İmana gelmiş galiba birazda olsa:P:pDua etmek güzel bir aktivitedir tabiki.Ama olmayacak duaya amin dememek lazım.O yüzden Baykal daha çok bekler gibi duruyor diyerekten siyasetten çıkıyoruz.Çünkü dine siyaseti alet ediyor demesinler sonra.Aman.:P:p



Diğer resmimizde ise görüyorsunuz ne güzel dua ediyorlar değil mi.Tabi bu ne güzel dua ediyorlar kısmı ordaki 3 tane çocuk ve belki bir iki tane adam için geçerli olabilir.Tuğba Özay ablamız ve diğer 2 ablamız için ise aynı şeyleri söylemenin mümkanatı yok.Bu ne kılıktır kardeşim.Adamı dinden imandan çıkarır bunlar.Sanki düğüne gelmişler.Hadi diyelim düğüne gittin dua edeceksen kapan et birşey yap.Herşey ortada maşallah.Bu kılıkla sokakta gezilmez ki dua edesin..Başımıza taş yağacak sonunda valla.Tuğba Özay ablamız dışarıda byle gezsin gözümüz gönlümüz açılsın:P:p ama dua etmesin böle valla.Abdestim bozuldu bak şimdi..Neyse diyoruz gençliğine veriyoruz onun.Bir daha olmasın.



Bu karikatürümizde ise görüyorsunuz hoca efendi yukardan kendi aranızdan dua etmeyin diyerekten cemaati azarlıyor.Tabi burda hoca efendi kendini tutup nazik bir dille uyarması lazımdı ama dayanamamış adamcağız patlamış.Burda kendi aranıza dua etmeyin derken duayı Allah'a yapıyoruz niye sağındaki solundakine ne dua ettin kime ettin ne istedin gibisinden anlatırsınız.Duanın bereketi kaçar sonra.Bir de dualarımızda hep baa hep bana olmaz tabi..Tamam kendine de edeceksin ama mesela dualarınızda Ukturk Hoca'ya bir Ferrari Ataköy'de bir kat, Marina'da bir yat,bir de blogger Manken diye dualarınıza eklerseniz dularınızın kabul olma ihtimali bir kat yükselecektir.Nedeni ise içinde mübarek bir zatın ismi geçtiğinden dolayıdır.O zat ben oluyorum bu arada.

Bugünkü sohbet kıvamındaki fetvamızda bitmiş olmaktadır.Hayranlarım kapıda fazla izdiham yapıyormuş.Lütfen biraz daha sakin olalım hepinize imzalı fotolarımı vereceğim.Veremediklerim başkasının hayranı olsun.Günahtır.Ramazan'da sevap kazanırsınız...Kapıdaki sergiye üçbeş kuruş birşeyler atıverin.Eve .. pardon camiye klima alcağız da....

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 4 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Hocam güzele bakmak sevap mıdır?

 2. duayıda oyuncak gibi işey yapmıslar hey allam ya:)o deniz baykal ne yapıo öle:):):):)

 3. şimcik hocam;
  dini siyasete alet etmeyelim demişsiniz de... siz dini çıkarcılık için kullanmış olmuyomusunuz? göstereyim...
  "Allahim lütfen bana;
  Deniz kadar etkileyici bakislari olan ve yakisikli (Ukturk),
  Ferit kadar kibar ve olgun (Ukturk),
  Selim kadar zeki ve zengin (Ukturk),
  Baran kadar karizmatik (Ukturk),
  Cem kadar sadik ve eglenceli (Ukturk),
  Polat kadar güclü (Ukturk)
  Niko kadar fedakar ve kararli (Ukturk)
  biriyle tanisma firsati ver."
  şimdi böyle bi dua edilir edilmesine, ama aynı nitelikleri taşıyan farklı insanlarda var etrafta :PpP mesela eklenebilirdi... yok? :) lütfen seçenekler kısmına Serzeniş Meraklısı da ekleyelim :Pp
  yannız ukturk burası senin kişisel blogun değilde kişisel pazarlama(!)alanınmış gibi lanse etti bana son zamanlarda :PpPpP
  espri bi yana senin gibisini mi bulucaklar kardeşim, dua etmekle senin gibi birisi bulunmaz... daha fazla bi çaba lazım kanımca :)) çok yaşa emi :)

 4. Adsız dedi ki...

  Nıahauhauah:D:D Federerrrr koptummm..
  Koparken yorum yapamıyorum onu farkettimm:D
  ppuppupupup


Leave a Reply