31.5.08

Çelişki - Analiz (Orpen)

Yazan: Ukturk | 31.5.08 | Kategori: , |
Yazı: Çelişki - Analiz (Orpen)

Tayyip Uyan ülke elden gidiyor lan.!!! Bilmiyorum neden böyle bir giriş yaptığımı ama içimden öyle geldi çok rahatladım.Pit10 - Tayyip Uyan dinlemeyen varsa bir dinlesin..Ruhu dinlendiriyor:D Neyse bu kadar gevezelikten sonra bugünkü blogumuza geçelim.Bugünkü;

Blogun Adı: Çelişki Analiz

Çelişki analiz,bundan önce tanıttığımız bloglardan biraz farklı.Biraz daha ciddi konuları işliyor blogunda.Ve gerçekten çok iyi analizler yapıyor kendileri.Acaba kendileri bir gazetede köşe yazarı mı? Çünkü bir köşe yazarı kadar güzel analizler ve yorumlar yapabiliyor.

Blogun amacını orpen şöyle ifade ediyor.Aynen aktarıyorum."Blogun amacı günlük yaşamda her konuda karşılaştığımız ve en iyisi diye alternatifsiz olarak önümüze sunulanların sorgulamasını önyargısız olarak yapmak. Çözüm üretmek.Kaliteyi arttırmak.Yine belirtmeliyim ki önemli olan fikirler ancak bu bilgisayar bilgisi ile bunun ifade edilebilmesi de zor ama denemek lazım.Özellkle yorumların yazılardaki fikirlere yönelik olmasına dikkat edilirse amacına ulaşmış olacaktır."

Yani anlayacağınız orpen kendine çok önemli misyonlar edinmiş ve o yolda ilerlemeye devam ediyor.Sevgili blogcumuzun yaşı hakkında kesin bir bilgim yok ama sanırsam 40'ın üstünde olmalı.Çünkü böyle düzeyli ve güzel yorumları ancak hayat tecrübesi yüksek,deneyimli biri yapabilir.(Eğer yaşın daha küçükse kusura bakma orpen:D)

İsterseniz blogun temasına geçelim.Blogun teması hakkında çeşitli eleştirilerim olacak.Bu kadar güzel yazılar yanına şuanda ki mevcut tema yakışmıyor.Çok sırıtıyor.Ama sanırım bu tema sevgili orpenin bilgisayar bilgisinin yetersizliğinden kaynaklanıyor.Eğer öyle değilse zaten tema büyük bir eksiklik olarak duruyor.Şunu da belirtmek gerekir ama,blogun içeriği temayı çok pis döver:D

Orpen blog yazmaya 15 Mart 2008 tarihinde başlamış.Ne kadar yeni bir blogcu olsada hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine sahip.Orpen güzel yazılarının devamını diliyoruz.
Tanıtımımızı artık klasik hale gelen blogcumuzun bir sözü ile bitiriyoruz.

"Ülkenin gerçeklerinde değerli Tayfun Talipoğlu’nun YOL HİKAYELERİ de mevcut, kimi uyanıkların YOLSUZLUK HİKAYELERİ de. "

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Adsız dedi ki...

    Ne diyebilirim ki! Blogu tanıt deseler bu kadar iyi ifade edemezdim.Yazdıklarımın amacına ulaşması değer verilmesi keyif verici.Ancak Yorum kategorisindeki blogların işi biraz zahmetli.Reytingi az bilgi-emek gerektiriyor.İlgilisi az ama kaliteli.Sosyal misyonu var.Bu yolda takiyye yapmadan sizin de değerli katkılarınız var.Meydanı blog tüccarı tanıtım sitelerine bırakmadığınız için ayrıca teşekkürler.
    Dipnot:Tasarım zaafiyeti bilgi eksikliğinden çözümü uzun vadeli ama önemli olan düşünceler.

  2. aksatmadan izlediğim bloglardan biri ÇELİŞKİ-ANALİZ....
    orpen seçtiği konulara isabetli ve tutarlı yaklaşımlar getiriyor...Yine isabetli bir seçim..

  3. ben çelişki analiz i sevgili Burak bey sayesinde tanıdım.orada bir yazıdaki yorumu ilginç gelmişti.çünkü blogcuların gerçek karakterlerini yorumları belli ediyor düşüncesindeyim.çelişki analiz de hem kendi yazılarında hem de yorum yazdığı konu ile ilgili fikrini paylaştığı bloglarda bu konuda çok titiz ve yapıcı.bu sebeble geyik olmayan bi' blogda ciddi hatta çoğuzaman memleket meselelerini okuyarak keyifleniyorum...yani keyif derken Orpen in konulara yaklaşımından bahsediyoum,memleket meselelerinden değil :)


Leave a Reply